На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Публікації і статті Книги і брошури Коментарі
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори

Газета «Урядовий кур'єр», 24.06.2005, №116

«Безпритульнi отримають соцiальний захист»

Сьогодні в Україні бездомний – це людина, якої фактично немає, адже саме слово «бездомний» не використовувалося в жодному документі. Відсутність прописки не дозволяє громадянам одержувати освіту, медичну допомогу в стаціонарних і амбулаторних умовах, а також соціальну допомогу від держави, реалізовувати свої права на участь у виборах, розраховувати на захист своїх прав і інтересів у суді, легально заробляти собі на життя.

Донедавна на законодавчому рівні не були врегульовані три основні проблеми бездомних – облік і реєстрація, відновлення паспортів та забезпечення тимчасовим житлом. Ці питання, нарешті, отримали підтримку в парламенті. Розроблений мною законопроект «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» 2 червня 2005 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому. Нині він направлений на підпис Президентові.

Новий документ передбачає дієвий механізм реінтеграції. Насамперед він створює систему обліку бездомних громадян та безпритульних дітей. Облік безпритульних дітей здійснюватиметься службами у справах неповнолітніх органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, облік бездомних громадян – за місцем їхнього переважного перебування на підставі особистого звернення або їх виявлення, проводитимуть спеціалізовані заклади, спеціально створені органами місцевого самоврядування та місцевими держадміністраціями. За юридичною адресою закладу здійснюватиметься і реєстрація місця перебування бездомних громадян. А відтак вони зможуть одержувати всі соціальні послуги.

Бездомні, які не мають паспортного документа, повинні будуть звернутися до органів реєстрації для поновлення документів, що посвідчують особу, які, в свою чергу, видаватимуть бездомному, що є громадянином України, паспорт громадянина України, а бездомному, який є особою без громадянства, – довідку, що підтверджує його статус. Таким чином, створено механізм, що дозволить розв'язати дві основні проблеми бездомних – реєстрацію та відновлення документів.

Третій аспект – тимчасове житло – буде вирішене шляхом створення місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності відповідно до потреб регіону мережі закладів соціального захисту. Для бездомних громадян створюватимуться три типи закладів – будинок нічного перебування, центр реінтеграції та соціальний готель. Для безпритульних дітей – притулок для неповнолітніх і центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах неповнолітніх.

Будинок нічного перебування – це заклад соціального захисту для розміщення на ніч бездомних громадян, прийом до якого не потребує попереднього медичного обстеження. Діяльність центру реінтеграції спрямовуватиметься на поступове повернення особи до самостійного повноцінного життя шляхом надання комплексу послуг (соціальних, психологічних, юридичних, медичних тощо) з урахуванням індивідуальних потреб. А ось соціальний готель, на відміну від двох попередніх, буде закладом платним, який матиме у своєму складі окремі номери.

Заклади для дітей розмежовуються за тим же принципом: притулок – для тимчасового перебування неповнолітніх віком від 3-х до 18-ти років, центр соціально-психологічної реабілітації – для тривалого стаціонарного перебування дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової допомоги.

Фінансування заходів, спрямованих на соціальний захист бездомних громадян і безпритульних дітей, здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, додаткового залучення коштів об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій, благодійних організацій та фізичних осіб. Причому передбачається активне залучення «третього сектора» – органи влади зможуть надавати їм на конкурсних засадах бюджетні кошти для здійснення соціальних заходів.

Володимир ГОШОВСЬКИЙ,
народний депутат України


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Налогообложение предназначено для того, чтобы способствовать равенству. Но сборы, которые превышают реальные общественные потребности, и, прежде всего, налоги, взимаемые по прогрессивной шкале, препятствуя накоплению частного капитала, несовместимы со свободой.
Сирил Н. Паркинсон

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборівОсобистий кабінет

Логін
Пароль
   Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio