Новий антикризовий пакет законопроектів включає підвищення акцизів, збалансування "Нафтогазу" і Аграрного фонду – Тимошенко
Уряд України виступає за ухвалення парламентом 31 березня нового пакету антикризових законопроектів, необхідних для продовження кредитної співпраці країни з Міжнародним валютним фондом (МВФ), повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на прес-конференції у вівторок.
"Другий транш (від МВФ – ІФ) нам потрібно отримати в найближчі тижні. Але для цього Україні необхідно ухвалити цілу низку законопроектів, які збалансують бюджет країни, покладуть початок антикризовим заходам і дадуть можливість в цей важкий кризовий час оздоровити економіку та фінанси", – сказала вона.
Прем'єр пояснила, що йдеться, насамперед, про ухвалення законів про підвищення акцизів на товари, які є шкідливими для здоров'я (серед іншого на тютюнові вироби) і за якими акцизний збір встановлено на рівні нижчому, ніж у інших країнах. Крім того, першочергове значення має ухвалення закону про внесення змін до державного бюджету, пов'язаних зі збалансуванням фінансового плану НАК "Нафтогаз України" і Аграрного фонду.
Крім того, уряд виступає за ухвалення закону, спрямованого на збільшення відрахувань до Пенсійного фонду для бізнесменів: на сьогодні шахтарі і вчителі платять більші внески, ніж підприємці. Водночас прем'єр виступила категорично проти підвищення пенсійного віку і зняття виплати пенсій для працюючих пенсіонерів.
"З одного боку ми стимулюємо і стабілізуємо фінансовий стан НАК "Нафтогаз України", а з іншого боку – через Аграрний фонд – забезпечуємо здійснення посівної та захист аграріїв, у той час коли банки практично не дають кредитів", – сказала Ю.Тимошенко про новий антикризовий пакет законопроектів.
Глава уряду також нагадала, що раніше було ухвалено інші антикризові закони: комплексний, аграрний, будівельний та інші: протидія кризі дається владі з великим напруженням сил.
За словами прем'єра, основний пакет, який містить чотири нові законопроекти, вже узгоджено зі Світовим банком (ВБ) і МВФ. При цьому затвердження відкоригованої програми співпраці з МВФ і отримання другого транша відкриває можливість залучення коштів у інших інвестиційних джерелах для реалізації інфраструктурних проектів.
Прем'єр повідомила, що уряд звернеться до більшості в парламенті, голови Верховної Ради і президента щодо пріоритетності розгляду цих законопроектів 31 березня в остаточному читанні. При цьому Ю.Тимошенко заявила, що має намір ініціювати запрошення до парламенту 31 березня послів іноземних держав для спостереження за ходом розгляду цих важливих законопроектів і з метою демонстрації волі влади країни до подолання кризи.
Ю.Тимошенко також повідомила, що в контексті співпраці з СБ уряд розробив законопроект про державні закупівлі – документ спрямований на посилення режиму проведення тендерів і контролю за цінами на товари, що купуються.
"Интерфакс-Украина"
|