На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Закон про КС, що регулює процедуру імпічменту президентові, набув чинності

Закон про повноваження Конституційного Суду, особливості провадження у справах за конституційними зверненнями та недопущення зловживань правом на конституційне подання, набув чинності. Цей закон, що регулює процедуру імпічменту президентові України, опубліковано в середу в газеті "Голос України".

Згідно із законом, конституційне подання – це письмове клопотання до Конституційного Суду України про визнання правового акта або його окремих положень неконституційними, про визначення відповідності проекту закону про внесення змін до Конституції України, вимогам статей 157 і 158 Основного Закону, конституційності міжнародного договору або про необхідність офіційного тлумачення Конституції та законів України.

Цей документ встановлює, що конституційним поданням є також звернення Верховної Ради про надання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування та розгляду справи про усунення президента України з посади в порядку імпічменту, порушення Верховною Радою Криму Конституції України або законів України.

Закон також встановлює, що суб'єктами права на конституційне подання з питань надання висновків КС є президент України, Верховна Рада, Кабінет Міністрів.

Крім того, закон встановлює, що провадження у справі не може бути припинено внаслідок скасування акта, що є предметом розгляду, органом, який видав цей акт, у разі, якщо на розгляді зазначеної справи наполягає один із суб'єктів права на конституційне подання.

Згідно із законом, у справах за конституційним поданням президента щодо відповідності Конституції України актів Кабінету Міністрів відкликання конституційного подання не допускається.

При цьому закон встановлює також, що рішення про відкриття конституційного провадження або про відмову в його відкритті ухвалюється не пізніше одного місяця з дня надходження конституційного подання чи конституційного звернення до КС.

Крім того, закон встановлює, що конституційне подання Верховної Ради має містити докладний опис вчинених процедурних дій із зазначенням дати, місця та підстав для їх вчинення, а також документів та інших матеріалів, що підтверджують додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента України з посади в порядку імпічменту.

Закон встановлює, що КС не пізніше п’яти робочих днів із дня надходження такого подання Верховної Ради та документів і матеріалів, необхідних за законом, у позачерговому порядку відкриває провадження у справі про надання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента з посади в порядку імпічменту.

Цей законопроект парламент ухвалив 19 березня, проте президент України Віктор Ющенко наклав на нього вето. Пропозиції глави держави до документа надійшли 8 квітня. 14 квітня Верховна Рада 386 голосами подолала вето президента.

Интерфакс-Украина


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Законы бесполезны как для хороших людей так и для дурных: первые не нуждаются в законах, вторые от них не становятся лучше.
Демокрит

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio