На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









ЄС припинив допомогу Україні

Європейський Союз припинив фінансову допомогу Україні у зв`язку з внесенням Верховною Радою змін до процедури державних закупівель. Про це пише газета «КоммерсантЪ-Украина».

Як зазначає видання, про проблеми, пов`язані зі зміною закону про державні закупівлі, Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ заявив 22 лютого на засіданні Комітету з економічних реформ. ”У 2010 році, незважаючи на величезний опір, ми прийняли закон про держзакупівлі. А зараз постійно вдаються до спроб реваншу і виведення з-під дії закону окремих сфер держзакупівель”, - сказав глава держави.


Поправки були прийняті 11 січня. Верховна Рада включила енергетичні товари, а також послуги водопостачання і водовідведення в число тих, які можна купувати, оминувши тендерні процедури. Закон про внесення змін уже підписаний Президентом.


Як пише газета, це рішення і викликало негативну реакцію Брюсселя. Вчора посол Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту ТЕЙШЕЙРА заявив «Коммерсанту», що ЄС заморозив надання Києву бюджетної підтримки. Джерело газети в Брюсселі висловило обурення тим, що Київ збільшив кількість виключень з тендерного законодавства. ”Нам кажуть, що треба терміново купувати ці товари і послуги, тому що зима, не можна чекати. Але ж зима – це не екстрений захід, а запланований”, - пояснив він.


Як зазначає газета, санкції ЄС уже привели до того, що Україна не одержала запланований транш у 31 млн. євро на програми підвищення енергоефективності. ”Євросоюз офіційно проінформував нас про припинення надання бюджетної допомоги”, - сказала прес-секретар Нацагентства з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів Тетяна КОВРИГА. Вона зазначила, що в листі ЄС йдеться про припинення бюджетної підтримки в цілому, а не тільки вказаного траншу.


Документи, що є в розпорядженні «Коммерсанта», свідчать про те, що припинені як нові програми (приміром, реалізація транспортної стратегії, 65 млн. євро), так і ті, що раніше фінансувалися (допомога у сфері енергетики, 42 млн. євро). У разі продовження конфлікту втрати України тільки в 2011 році перевищать 100 млн. євро і надалі будуть зростати. Частина цих програм розпланована до кінця 2013 року.


Міністр закордонних справ Костянтин ГРИЩЕНКО заявив, що знає про рішення Євросоюзу заморозити надання допомоги, але зазначив, що інформація про мотиви рішення Брюсселя некоректна. ”Це не пов`язано (із змінами до закону про держзакупівлі). Там є ряд тем, які зараз обговорюються. Ми ведемо переговори про це”, - повідомив газету К.ГРИЩЕНКО.


Проте Ж.ТЕЙШЕЙРА спростував його слова: ”Наше рішення пов`язане тільки з процедурою держзакупівель, з прийнятими недавно доповненнями до закону. Інших причин немає”.


За інформацією видання, Брюссель вимагає не тільки відмінити зміни до закону про держзакупівлі, а й внести до нього додаткові поправки, що гармонізують його з європейськими нормами. У разі, якщо Київ і Брюссель не досягнуть компромісу, кількість санкцій може збільшитися.


”Ці зміни суперечать з вимогам Світового банку, що вплине на його рішення стосовно кредитів для України”, - сказав один із співрозмовників газети. Крім того, позиція Києва ускладнює переговори, які зараз ведуться, про надання Євросоюзом макрофінансової допомоги (кредиту) Україні на суму 610 млн. євро.


УНИАН


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Правопорядок в стране определяется не наличием воров, а умением властей их обезвреживать.
Глеб Жеглов

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio