Президент підписав низку законів
Глава держави підписав низку Законів. Зокрема:
- Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 15 березня 2011 року №3135-VІ
Прийнятий закон направлений на вдосконалення порядку виконання рішень Європейського суду з прав людини, а також на усунення певних неточностей та проблем, які виникали у ході реалізації положень Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».
За практикою Європейського суду держава може надати односторонню декларацію з метою врегулювання спору. В такій декларації державою визначаються умови надання заявнику відшкодування у справах, які стосуються певної системної проблеми в державі, яка с причиною великої кількості порушень положень Конвенції, констатованих Європейським судом. Якщо Європейський суд схвалює умови, запропоновані державою, ухвалює рішення, яким викреслює заяву з реєстру справ, тобто завершує розгляд справи.
Закон передбачає таку форму рішення Європейського суду як «рішення про схвалення умов односторонньої декларації», що є необхідним для виконання пілотного рішення Європейського суду з прав людини «Юрій Миколайович Іванов проти України», яке 15 січня 2010 року набуло статусу остаточного.
Крім того, положеннями закону уточнено порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини з метою вдосконалення цього механізму та захисту прав особи, на користь якої постановлено рішення.
- Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку зберігання та пересилання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 17 березня 2011 року №3157-VI
Цим Законом вносяться зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», якими встановлюється порядок зберігання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців посадовими особами, які їх формують. Також встановлено вимогу щодо пересилання реєстраційних справ виключно рекомендованими поштовими відправленнями, що унеможливить навмисне загублення державними реєстраторами реєстраційних справ, які пересилаються.
Крім того, статтю 166 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено новими положеннями, якими встановлюється відповідальність за порушення порядків пересилання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та зберігання зазначених реєстраційних справ.
Прийняття Закону дасть змогу зменшити кількість порушень у сфері державної реєстрації, що стане одним із дієвих заходів протидії протиправному захопленню підприємств.
- Закон України «Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про міський електричний транспорт» щодо типового договору про організацію надання транспортних послуг» від 17 березня 2011 року № 3158 - VI
Закон уточнює положення статті 11 Закону України «Про міський електричний транспорт», згідно з якими Кабінет Міністрів України наділяється повноваженнями щодо затвердження типового договору про організацію надання в містах електротранспортних послуг.
Реалізація норм вказаного Закону сприятиме стабілізації фінансово-економічного стану підприємств цієї галузі, покращенню якості та безпеки перевезень, збільшенню обсягів транспортних послуг.
- Закон України "Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк"
Цей Закон визначає загальні засади соціальної адаптації осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, засади участі у соціальній адаптації цих осіб підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян, а також фізичних осіб, забезпечує правове регулювання відносин, спрямованих на реалізацію такими особами прав і свобод, передбачених Конституцією та законами України.
Основною метою Закону є удосконалення соціального патронажу звільнених осіб, зокрема визначення основних завдань учасників процесу соціальної адаптації та органів, що будуть його координувати.
Застосування зазначеного Закону надасть можливість чітко визначити органи, що здійснюватимуть координацію заходів соціального патронажу на центральному рівні, а також визначити повноваження окремих суб'єктів соціального патронажу, удосконалити сам процес соціального патронажу, що в свою чергу дозволить скоординувати зусилля усіх суб'єктів, покращити надання послуг звільненим особам, а також забезпечити реалізацію їх прав, гарантованих Конституцією України.
- Закон України "Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах" від 17 березня 2011 року № 3159-VI
Законом встановлюється мораторій строком на п'ять років на зміну цільового призначення земельних ділянок зелених зон, зелених насаджень, об'єктів фізичної культури і спорту незалежно від форми власності в містах та інших населених пунктах. Крім того, встановлюється заборона на ліквідацію та руйнування об'єктів стаціонарної рекреації, розташованих на цих земельних ділянках.
Реалізація норм цього Закону дозволить зупинити процес подальшої забудови зелених зон і руйнування об'єктів спортивної інфраструктури в населених пунктах, а також зобов'яже органи місцевого самоврядування здійснювати низку заходів щодо обліку та збереження зазначених земель та об'єктів благоустрою.
- Закон України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень посадових осіб Військової служби правопорядку у Збройних Силах України" від 17 березня 2011 року №3161-VI
Зазначеним Законом вдосконалюється правова база щодо виконання повноважень посадовими особами Військової служби правопорядку у Збройних Силах України під час припинення правопорушень, вчинених військовослужбовцями і військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів, а також працівниками Збройних Сил України під час виконання ними службових обов'язків.
Внесені зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення дозволяють посадовим особам Військової служби правопорядку у Збройних Силах України ефективно та правомірно здійснювати виконання завдань щодо забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців.
- Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування талона до посвідчення водія та вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху"
Цим Законом вносяться зміни до частини дев'ятої статті 15 Закону України "Про дорожній рух", згідно з якими право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується лише посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії. Також передбачається узгодження норм окремих нормативно-правових актів між собою, визначення термінів, зміна положень, при застосуванні яких на практиці виникли проблеми.
Метою Закону є підвищення безпеки дорожнього руху, приведення законодавства України у відповідність до законодавства Європейського Союзу.
Законодавче скасування вимоги щодо підтвердження права на керування транспортним засобом також і талоном до посвідчення водія відповідатиме вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року.
ЛИГА:ЗАКОН
|