На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Закон про вдосконалення порядку судочинства набув чинності

З 15 січня 2012 діє Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку здійснення судочинства", опублікований в "Голосі Україні! 14 січня 2012. Їм в ряд процесуальних кодексів вносяться зміни щодо порядку здійснення судочинства.

Відповідно до Закону, суддя в господарському процесі не може брати участь у перегляді прийнятих за його участю судових рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами. Аналогічної нормою доповнили також ЦПК і КАС: суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої, апеляційної, касаційної інстанцій, у перегляді справи ВСУ, не може брати участь у розгляді заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у цій справі.

Крім того, в ГПК, ЦПК і КАС закріплюється обов'язок суду здійснювати залучення до справи осіб (що не є сторонами в суперечці), якщо при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до слухання або під час його розгляду буде встановлено, що судове рішення може вплинути на їх права та обов'язки. Такі особи будуть залучатися до участі в розгляді справи в статусі третіх осіб, не заявляють самостійні вимоги на предмет спору.

Серед іншого, вносяться також зміни в терміни позовної давності, закріплені ГК. Так, позовна давність для вимог про визнання недійсними угод, укладених під впливом насильства або обману, і позовна давність для вимог про застосування наслідків нікчемного правочину, згідно Закону, більше не належить до спеціальних термінів давності.

З переліку позовних вимог, на які зараз позовна давність не поширюється, виключені позови власників (чи інших осіб) про визнання незаконним правового акта органу державної влади, органу влади АРК або органу місцевого самоврядування, яким порушено право власності або інше речове право.

Зміни торкнулися і статті 113 ГПК. На сьогоднішній день статтею передбачено, що судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою, поданою протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення.

Ця норма доповнюється положенням про те, що заява про перегляд судового рішення господарського суду на підставі, передбаченій пунктом 1 статті 112 ГПК (у зв'язку з появою істотних для справи обставин, які не були і не могли бути відомі на момент розгляду справи) може бути подано не пізніше трьох років з дня набрання рішенням чинності.

Таким чином, фактично пропонується із закінченням трирічного терміну не враховувати ці нововиявлені обставини навіть в тих випадках, коли вони стали відомі зовсім недавно, і місячний строк з тих пір ще не закінчився.

Для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, прокурора та інших суб'єктів владних повноважень встановлено граничний строк, зі спливом якого апеляційна або касаційна скарга не може бути прийнята до провадження судом касаційної інстанції, незалежно від поважності причини пропуску терміну для подачі.

Законом також змінено порядок вирішення питань про поновлення строків для подачі апеляційних та касаційних скарг у цивільному та адміністративному процесах, врегульовані і інші питання, пов'язані зі строками та порядком звернення до судів різних інстанцій, а також діяльністю судів із розгляду справ, віднесених до їх юрисдикції.

ЛІГА: ЗАКОН


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Налоговое законодательство превратит всю нацию в счетоводов. Жизнь каждого гражданина становится бизнесом. По-моему, это едва ли не худшее толкование смысла жизни за всю историю. Человеческая жизнь - не бизнес.
Сол Беллоу. Герцог.

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio