На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









«Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу важлива для інвесторів»

Про те, наскільки важливо бізнесу бути соціально відповідальним і які перспективи дане явище відкриває для інвестицій, ЮРЛІГА дізналася, відвідавши VI Міжнародну конференцію журналу «Експерт» - «Соціальна відповідальність бізнесу: Інвестиції в майбутнє».

Незважаючи на критичні суперечки щодо визначення корпоративної соціальноївідповідальності (далі - КСВ) як терміна, активне пропагування самого інститутупочалося в Україну ще в 2004 р. Розвиток КСВ з часом переходить на якісноновий рівень і, як відзначає Вікторія Гриб, радник з питань сталого розвиткуДТЕК: «Сьогодні ми можемо говорити вже про справжню соціальну відповідальність, а не про благодійність, як це було на попередніхконференціях».

На даний момент існує розроблений проект Національної стратегії соціальної відповідальності бізнесу, який поки що неідеальний, проте є першим кроком на шляху повноцінної участі держави в сфері КСВ. Така участь необхідно в силу декількох причин, вважає Людмила Жук, віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців. Зокрема, присутність держави забезпечить стимули для соціально відповідального бізнесу, поширення кращих практик. До того ж наявність чіткого документа - це фактор захисту бізнесу від спроб нав'язування соціальної відповідальності представниками місцевої влади.

Паралельно з доповідями проходило інтерактивне голосування щодо ключових питань у сфері КСВ. Зокрема, 63% присутніх висловилися за те, що країні необхідні регуляторні акти, що визначають соціальну відповідальність, і 88% вважають, що КСВ це основа для бізнесу, а не навантаження.

Компанії, що займаються впровадженням КСВ, мають в арсеналі свій рецепт. Деякими думками щодо розвитку такої практики поділилася Наталя Ємченко, директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій СКМ. Панi Ємченко відзначає кілька рівнів розвитку взаємодії бізнесу і суспільства:

- Філантропія, як точкова допомога;

- КСВ, як системна допомога у вирішенні соціальних проблем за рахунок прибутку;

- Концепція сталого розвитку;

- Концепція спільних цінностей.

«Бізнес повинен брати участь у вирішенні соціальних проблем в більшій чи меншій мірі в залежності від того, на якому рівні розвитку перебуває суспільство» - стверджує Н. Ємченко.

Панi Ємченко говорить про глобальні тенденції, в число яких входять відновлення довіри до бізнесу з боку суспільства, професіоналізація сфери КСВ, партнерські відносини між бізнесом і громадянським суспільством.

Розвиток КСВ в Україну передбачає перехід від благодійності та соціальної відповідальності бізнесу до нового рівня - концепції сталого розвитку, розвитку соціального партнерства.

Корпоративна соціальна відповідальність - це не просто модний тренд, як прийнято вважати в окремому сегменті бізнес-спільноти, це ще й великий бонус для інвестицій. Інвестори зараз все більше і більше уваги приділяють КСВ при визначенні місця для інвестування, - стверджує Герт Хойнінк, керівник департаменту SRI Фонду KBC Asset Management NV (Бельгія).

ЮРЛIГА


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Равенство прав не в том, что все ими пользуются, а в том, что они всем предоставлены.
Сенека

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio