На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









БТІ можуть позбавити монополії на інвентаризацію, - експерти

Найближчим часом Бюро технічної інвентаризації (БТІ) може позбутися виключного права на технічну інвентаризацію об'єктів нерухомості.

Як повідомляється, монополія БТІ на дану послугу може зникнути в разі прийняття нового закону «Про технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», що передбачає передачу відповідних функцій приватним компаніям.

Так, ідея нового закону полягає в розробці чіткого механізму технічної інвентаризації, який дозволив би передати функції з надання даної послуги від БТІ до необмеженої кількості приватних компаній, які отримали ліцензію. Для цього проект передбачає процедуру не тільки проведення інвентаризації, а й процес видачі ліцензій на надання подібної послуги.

Як вважають експерти, зникнення монополії бюро може позитивно позначитися на розвиток ринку нерухомості України. Зокрема, такий розвиток подій створить умови для здорового зростання конкуренції, і, як наслідок, підвищення якості послуг.

Також наголошується, що чітко прописаного механізму технічної інвентаризації на сьогоднішній день на законодавчому рівні в Україні немає, існує лише ряд підзаконних нормативних актів, а також обширна практика ігнорування або довільного тлумачення БТІ норм законодавства.

Крім того, за словами Владислава Кисіля, серед головних недоробок проекту можна назвати наділення Кабміну винятковими повноваженнями з визначення процедури видачі витягів з матеріалів технічної інвентаризації.

Головна небезпека в цьому зв'язку полягає в тому, що прогресивні норми законопроекту про відсутність необхідності в проведенні інвентаризації перед кожним отриманням витягу можуть бути перекреслені на підзаконному рівні. В цьому випадку власники будуть змушені знову і знову оплачувати інвентаризацію або обстеження своєї нерухомості перед кожним отриманням витягу.

Крім того, прописаний у проекті механізм одночасного ліцензування компаній, що займаються інвентаризацією і, одночасно, ертіфікаціі співробітників таких компаній, які мають намір надалі проводити інвентаризацію, не відповідає світовій практиці.

meget.kiev.ua 


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Реформу нравов следует начинать с реформы законов.
К. Гельвеций

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio