На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Пленум ВССУ роз'яснить практику застосування законодавства у справах по ДТП

14 червня на засіданні Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі - ВССУ) у першому читанні було прийнято постанову «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки».

Як повідомлялося на Пленумі ВССУ, питання, пов'язані з відшкодуванням шкоди, заподіяної джерелом підвищеної небезпеки, має особливе значення, оскільки актуальність цих проблем проявляється через велику кількість відповідних цивільно-правових спорів в судовій практиці. Внаслідок цього, суди нерідко допускаються помилки в ході застосування норм процесуального і матеріального права. Також необхідність роз'яснення судової практики з цієї категорії справ судді пояснювали тим, що, в разі нанесення шкоди джерелом підвищеної небезпеки, підстави та умови виникнення зобов'язання істотно відрізняються від загальних положень про цивільно-правової відповідальності, що вимагає виділення зазначених випадків в особливу різновид деліктних зобов'язань.

За словами судді ВССУ Бориса Гулько, на сьогодні окремої постанови Пленуму про роз'яснення практики застосування цієї категорії справ не існує. «Суди при розгляді таких спорів в деякій мірі враховують роз'яснення, надані постановою Пленуму Верховного Суду України 1992 року« Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди », яке містить лише чотири пункти, присвячені спорах по ДТП. І взагалі немає роз'яснень щодо страхових випадків, положень про регрес, суброгації, вигодонабувачів, порядку відшкодування шкоди та щодо інших питань », - відзначає суддя.

Крім того Б. Гулько стверджує, що істотно змінилося цивільне, зокрема, деліктне законодавство. «Проект постанови Пленуму підготовлений на підставі проведеного ВССУ узагальнення практики, яке затверджене на минулому засіданні Пленуму. При проведенні узагальнення виявлені основні помилки при застосуванні норм права, які допускають суди нижчих інстанцій », - зазначив суддя.

Відзначимо, що в проекті постанови Пленуму ВССУ «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки», зокрема, роз'яснено питання: саме поняття джерела підвищеної небезпеки, деякі процесуальні питання, які є спеціальними при вирішенні спорів цієї категорії справ, особливості цивільно-правової відповідальності, питання співучасті винних у ДТП, різниця між власником і власником джерела підвищеної небезпеки, як визначається розмір відшкодування збитку і спосіб такого відшкодування і т.п. Відзначимо також, що значна увага в постанові приділено питанню страхування відповідальності за участі страховиків, зобов'язанням страхувальників.

Після прийняття постанови Пленуму ВССУ в першому читанні була створена робоча група для доопрацювання документа до другого читання. 

"ЮРЛIГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Я патологически не могу платить налоги и отдавать государству свои деньги.
Джон Гришем, Роман

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio