На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Відбувся черговий круглий стіл на тему: «Моніторинг відповідності виборчого процесу в Україні демократичним принципам розвитку держави»

20 вересня 2012 року відбувся черговий круглий стіл на тему: «Моніторинг відповідності виборчого процесу в Україні демократичним принципам розвитку держави», ініційований Всеукраїнським громадським рухом «За чесні та гідні вибори», викладачами кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України. Його учасники - депутати Верховної Ради України, працівники Апарату Верховної Ради України, Центральної виборчої комісії, представники вітчизняних і зарубіжних громадських організацій, політичні і громадські діячі, науковці, викладачі, аспіранти, магістранти, представники засобів масової інформації, - акцентували увагу на моніторингу якості виборчої кампанії крізь призму відповідності сучасним демократичним принципам. 

Захід став логічним продовженням низки тематичних дискусій з проблем реалізації конституційних прав громадян на справедливі, чесні та гідні вибори в Україні, що проводилися протягом листопада 2011р. – серпня 2012 р. 

Голова Всеукраїнського Руху «За чесні та гідні вибори», завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, доктор політичних наук, професор Валентина Гошовська зазначила: 

- для проведення  чесних і гідних виборів в Україні 2012 року, що відповідали б демократичним стандартам їх проведення, існує достатня нормативно-правова база та чітка позиція влади. Нам не потрібно вишукувати суб’єктивні критерії чесності виборів, оскільки демократичні норми передбачені ст.71 Конституції України та визначені в «Декларації про критерії вільних і чесних виборів», прийнятій одноголосно на 154-й сесії Ради Міжпарламентського Союзу (Париж, 26 березня 1994 року). Головне їх дотримуватись.

Ми маємо усвідомити, що упереджена оцінка майбутніх виборів як нелегітимних є не проявом демократії, а певною загрозою і викликом для сучасного етапу функціонування Української держави. 

Влада, опозиція, позапартійні мажоритарні кандидати у народні депутати України зобов’язані бути однаково відповідальними за недопущення порушень виборчого законодавства:

- влада покликана забезпечити чесні вибори, рівні умови для вільного волевиявлення усіх громадян України, захистити свідомість виборців від «чорних технологій», посилити відповідальність за маніпулювання на виборах;

- громадяни зобов’язані проголосувати відповідально і свідомо, відповідно до голосу совісті і власної гідності;

- кандидати у народні депутати, повинні продемонструвати бажання та вміння працювати заради України та її громадян, усвідомлюючи свою гідність як моральну цінність; 

- переможена сторона, для якої це іспит на європейськість, перевірка на здатність прийняти поразку заради того, щоб держава не починала все спочатку в черговий раз, а мала можливість рухатися у визначених стратегічних напрямах. Це вияв гідності переможеної сторони.

Нинішні вибори до Верховної Ради України – це іспит на державотворення, громадянську та державницьку зрілість, українськість, гуманність, а найголовніше – право мати свою суверенну державу.

Президент громадської організації «Академія педагогічних наук», доктор педагогічних наук, професор Лідія Даниленко наголосила: «кожний освічений громадянин має розуміти, що моніторинг – це не контроль, а функція постійного спостереження за будь-яким процесом, внаслідок якого не приймаються управлінські рішення, а здійснюється лише аналіз ситуації і розробляються пропозиції щодо усунення виявлених недоліків. Тому наукова громада і в подальшому має здійснювати моніторинг якості виборчого процесу. Ми пропонуємо провести Всеукраїнський громадський форум «За чесні та гідні вибори».

За підсумками обговорення учасники круглого столу прийняли резолюції. 


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Даже платить налоги можно с любовью: думайте, что вы вносите плату за проживание в стране.
Луиза Хэй

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio