На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









У Києві презентували Кодекс поведінки суб'єктів виборчого процесу

25 жовтня в Києві презентували Кодекс морально-етичних принципів суб'єктів виборчого процесу, розроблений Всеукраїнським громадським рухом «За чесні і гідні вибори» і представлений в рамках Всеукраїнського Форуму. Громадський рух було засновано ще 2 роки тому вченими кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, за участі Центру перспективних соціальних досліджень Міністерства соціальної політики України та НАН України, 28-ми громадських освітніх, юридичних, адвокатських організацій, Національної правової палати , Спілки адвокатів та інших.

Як зазначила Валентина Гошовська, доктор політичних наук, професор, завідувачка кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, для чесних і гідних виборів до парламенту України створена нормативно-правова база, яка відповідає європейським демократичним стандартам, визначеним Декларацією про критерії вільних і чесних виборів, ст. 71 Конституції України і закріплена парламентською більшістю та опозицією в ЗУ «Про вибори народних депутатів» від 17.11.2011 р. «Крім того, існує чітка позиція Європейського співтовариства і вимога гаранта Конституції - Президента України щодо забезпечення чесної та прозорої виборчої кампанії та цих правил повинні дотримуватися всі суб'єкти виборчого процесу - суспільство, влада, опозиція, кандидати в народні депутати України, і всі суб'єкти виборчого процесу відповідальні за недопущення порушень виборчого законодавства, - зазначила Гошовська. - А упереджена оцінка майбутніх виборів як нелегітимних, яку зараз часто нав'язують суспільству, не є проявом демократії, а є певною загрозою і викликом для держави в Україні».

За словами юристів, сьогодні головним чинником, який робить можливим застосування фальсифікації, є розчарування самих українців. На сьогоднішній день, кажуть фахівці Національної правової палати, в Україні діє Закон «Про захист суспільної моралі», проте на ділі політики усунулися від відповідальності за дотримання цього закону. І тому Кодекс морально-етичних принципів актуальне, а його дотримання залежить виключно від самосвідомості суб'єктів політичної гонки, від політичної культури самих виборців.

Народний депутат кількох скликань, завідувач кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Задорожний зазначив, що сьогодні суспільство робить політичний вибір, керуючись рішенням побутових проблем. Саме такі проблеми зараз і складають основний перелік зобов'язань, які лягають в основу передвиборних програм. В той же час відсутня юридичний механізм контролю виконання таких зобов'язань і це підриває авторитет українського законодавства щодо виборчої системи.

Василь Костицький, голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, доктор юридичних наук, звернув увагу на моральні аспекти виборчого законодавства та умов проведення чесних і гідних виборів. Зокрема, на прийняття Кодексу морально-етичних принципів суб'єктів виборчого процесу держава повинна відгукнутися розробкою певних змін і доповнень у виборчому законодастве України. Наприклад, учасники Форуму акцентували увагу на проблемі професіоналізму народних і запропонували ввести як обов'язкову вимогу до кандидатів в народні депутати - наявність вищої юридичної, політичної або хоча б економічної освіти.

Кодекс поведінки суб'єктів виборчого процесу учасники громадського руху нададуть на розгляд лідерів політичних партій, а також через публічне обговорення запропонований для ознайомлення виборцям.

"Главред"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Предосторожность проста, а раскаяние многосложно
И. Гете

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio