На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Нова процедура реєстрації прав на нерухомість може спричинити махінації

З 1.01.2013 року існують ризики, що неналагодженістю системи реєстрації зможуть скористатися шахраї.

На етапі впровадження з 1 січня 2013 року нової процедури реєстрації майнових прав на нерухоме майно існує високий ризик виникнення великої кількості махінацій, рейдерських схем у зв'язку з неналагодженістю системи реєстрації, що в кінцевому підсумку приведе до безлічі судових розглядів, вважає голова Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов.

«Існують ризики, що неналагодженістю системи реєстрації можуть скористатися шахраї. Вийде, хто перший зареєструє права на об'єкт, той і буде його власником. Доведеться довго доводити, і тільки в суді, що насправді ви є справжнім власником », - повідомив О. Рубанов. У зв'язку з можливими ризиками він рекомендує всім, хто має права на нерухомість, зареєструвати їх, як тільки запрацює нова система держреєстрації.

Партнер компанії «Павленко і Побережнюк» Лариса Побережнюк попередила, що досить імовірним може бути виникнення незаконних, рейдерських схем, оскільки мова йде не тільки про квартири, а й про майно компаній: «Можливий варіант, коли в держреєстр незаконно будуть вноситися відомості про неіснуючого власника. Тобто власником може бути одна особа, до держреєстру може бути внесена інша, що призведе до необхідності захищати свої права в суді ».

У свою чергу керуючий партнер юридичної компанії «Ол & Руст» Роман Хрустенко підкреслив, що залишається неврегульованим питання технічної інвентаризації за новою процедурою держреєстрації. «Будь-який об'єкт нерухомості повинен необхідним чином ідентифікуватися (адреса, житлова, нежитлова площа, параметри стін, перегородки та ін.) За існуючою системою кожній реєстрації передувало проведення техінвентарізаціі. Фахівці БТІ виходили на об'єкт, робили заміри, розрахунки і підтверджували, що об'єкт дійсно існує і має такі параметри, і тоді вже нотаріуси здійснювали відповідні угоди. Що буде тепер, не зрозуміло », - сказав Хрустенко. Практика доведе необхідність повернення до техінвентарізаціі, так як без неї існує дуже велика ймовірність шахрайства і махінацій.

Відзначимо, що будь-який запит в електронний держреєстр відстежується, тому кожен бажаючий може перевірити, хто цікавився його власністю.

Нагадаємо, що в Україні створено Укргосреестр, до якого з 1 січня 2013 р. перейде від БТІ функція державної реєстрації речових прав на нерухомість, тоді як функція проведення технічної інвентаризації збережеться за БТІ.

Простоправо


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Невольная вина не виновата.
Сенека

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio