На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Юросіб можуть позбавити права на відновлення терміну позовної давності

Проектом пропонується законодавчо закріпити коло осіб, які можуть (за наявності поважних причин) претендувати на судовий захист своїх прав після спливу позовної давності. Також пропонується встановити орієнтовний перелік таких поважних причин.

Нардеп-регіонал Олександр Фельдман подав до ВР законопроект № 2610А про внесення змін до ст.267 Цивільного кодексу щодо уточнення підстав для відновлення строку позовної давності.

Пропонується встановити, що у виняткових випадках, коли суд визнає поважними причини пропущення позовної давності щодо обставин, пов'язаних з особистістю позивача (важка хвороба, безпорадне стан тощо), порушене право громадянина підлягає захисту.

Тобто, право на відновлення терміну позовної давності пропонується залишити виключно за громадянами. Юридичні особи такого права будуть позбавлені.

Чинна редакція даної Статті не передбачає хоча б приблизного переліку поважних причин пропуску строку позовної давності, а також інших обмежень можливостей відновлення позовної давності. Визначення питання про наявність поважних причин пропуску позовної давності віднесено на розсуд суду.

Як запевняє депутат, законодавча невизначеність у цьому питанні досить часто призводить на практиці до зловживань сторонами спору, а також окремими суддями і, як наслідок, надання судового захисту особам, які не мають на це права у зв'язку із закінченням терміну давності, - чим фактично нівелюється суть самого інституту позовної давності.

У разі прийняття законопроекту О.Фельдман прогнозує не тільки скорочення можливостей зловживання правом на відновлення позовної давності суб'єктами цивільних та господарських правовідносин, але й усунення підстав вчинення корупційних дій з боку органів судової влади. Крім того, зменшиться навантаження на судову систему у зв'язку із скороченням кількості справ, які розглядаються в результаті відновлення строків позовної давності.

ЮРЛIГА


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Иные преступления столь громогласны и грандиозны, что мы оправдываем их и даже прославляем: так обкрадыванье казны мы зовем ловкостью, а несправедливый захват чужих земель именуем завоеванием.
Ларошфуко

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio