На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Осінні нововведення: закони, які вплинуть на життя українців

Якщо школярів 1 вересня чекають нові предмети і підручники, то всю країну - відразу кілька нових законів, які суттєво вплинуть на життя, пише "Сегодня".

Найважливішим з вступають в силу через 10 днів законів є постанова, прийнята Нацбанком, "Про встановлення граничної суми готівкових розрахунків" і складається з двох пунктів, один з яких стосується бізнесу, інший - потенційних покупців квартир і дорогих авто. Бізнесу НБУ обмежив можливість розрахунків між собою налом у сумi не більше 10 тисяч гривень протягом одного дня; до речі, це обмеження стосується і підприємців, так що ті, хто отримує зарплату як "спрощенець", тепер у разі перевищення 10-тисячного порогу отримуватимуть її частинами.

Друга проблема складніше: звичайні громадяни не зможуть заплатити налом за товари або іншу покупку більше 150 тисяч гривень протягом одного дня. Це менше 20 тисяч доларів, і в цю категорію підпадають всі квартири у великих містах і автомобілі вище середнього рівня. Скромна київська однокiмнатна квартира коштує 50 тисяч доларів; маючи цю суму на руках, її треба перевести у гривню (407 тисяч, втрати при перекладі 1-2%), покласти на рахунок у банк, і перевести гроші на рахунок продавця (плата за послугу 3% ). У підсумку квартира обійдеться на 2-3 тисячі доларів дорожче.

За прийнятий парламентом закон про утилізаційному зборі на імпортні автомобілі (або куплені в іноземців) дякувати потрібно не Радi, а Москвi (цей збір введений у відповідь на аналогічний російський), але від цього не легше: до ціни імпортних легковиків додасться 5,5 тисяч гривен, вантажівок і автобусів - 11 тисяч (сума може бути більше в залежності від об'єму двигуна та строку експлуатації). Відмінити екозбір можуть тільки в разі тиску СОТ або якщо свій збір скасує Росія.

Військовослужбовців Збройних сил у вересні чекають гарні новини: згідно з постановою Кабміну, їх зарплата підвищиться відразу на 40%. За словами заступника міністра оборони Володимира Можаровського, комбат у званні майора буде отримувати на 700 гривень більше - 4,8 тисячі замість 4,1 тисячі. Причому це не останнє істотне підвищення: у 2014-му очікується зростання доходів військовослужбовців ще на 40% - з тим, щоб вони виросли в два рази в порівнянні з початком 2012 року.

З 1 вересня на українські сигарети і алкоголь будуть клеїти нові акцизні марки. Розмір їх не змінюється, зате вартість буде в 2,5 рази вище; правда, в грошовому обчисленні це не так вже і багато - ціна алкогольної буде 27 копійок замість 10, сигаретної - 14 копійок замість 5,5. Але з урахуванням накрутки податків ціни на кінцевий продукт можуть підвищитися на 20-25 копійок.

Нова норма, прийнята в рамках адмінреформи: єдиний соцвнесок тепер потрібно буде платити не в Пенсфонд, а в Міндоходов і зборів. Це додасть головного болю бухгалтерам підприємств і спрощенцям; всі інші можуть бути спокійні: розмір збору не змінюється.

З 1 вересня набуває чинності закон про трансферне ціноутворення, погіршує життя нечесним бізнесменам. З його допомогою податкова зможе контролювати операції з переказу коштів понад 50 мільйонів гривень з України на рахунки в країнах, де податок на прибуток менше нашого мінімум на 5%.

Подробиці


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Законы бесполезны как для хороших людей так и для дурных: первые не нуждаются в законах, вторые от них не становятся лучше.
Демокрит

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio