На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Топ-10 правових документів тижні для бізнесу

ЮРЛИГА визначила десятку найбільш важливих для підприємців нормативно-правових актів поточного тижня, виходячи з вступу документів чинності, враховуючи результати роботи держорганів, а також вивчивши нові надходження до системи ЛІГА: ЗАКОН.

1. Чинний Порядок створення гарантійного фонду для забезпечення угод з цінними паперами

20 серпня набула чинності постанова НБУ № 277, якою затверджено Порядок створення і використання гарантійного фонду у вигляді коштів для забезпечення виконання зобов'язань за угодами щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів.

Відповідно до документа гарантійний фонд створюється особою, що здійснює клірингову діяльність на умовах відновлення і повернення, і використовується для повного або часткового виконання зобов'язань учасників клірингу в разі нестачі коштів учасників клірингу внаслідок перевищення його зобов'язань над обсягом індивідуального гарантійного забезпечення. При цьому розмір початкового внеску потенційного учасника клірингу встановлюється особою, що здійснює клірингову діяльність, і залежить від:

- Фінансового стану учасника клірингу;

- Оцінки ризику невиконання учасником клірингу зобов'язань;

- Обсягів здійснення операцій з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами.

2. Чинний порядок організації перевезень пасажирів та багажу автотранспортом

23 серпня набрав чинності наказ Мінінфраструктури від 15.07.2013 р. № 480, якою затверджено Порядок організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом.

Документ визначає механізм організації підготовки до відкриття автобусних маршрутів загального користування (крім міжнародних) і дослідження пасажиропотоків з метою вивчення попиту населення на пасажирські перевезення на міських, приміських, міжміських автобусних маршрутах загального користування.

Організація дослідження та облаштування маршрутів, планованих для відкриття, покладається на організаторів пасажирських перевезень автотранспортом загального користування.

3. Нацбанк роз'яснив свою постанову про обмеження готівкових розрахунків

Нацбанк у листі від 16.08.2013 р. № 11-116/2874/10064 звертає увагу на те, що з 1 вересня, згідно з вимогами постанови НБУ № 210, готівкові розрахунки між фізособою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не повинні перевищувати 150000 гривень. Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (в редакції від 01.09.2013 р.) визначено, що якщо готівкові платежі між підприємствами (підприємцями) та / або між підприємствами (підприємцями) і фізособами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документам перевищують граничну суму, то вони проводяться виключно в безготівковій формі через банки або небанківські фінустанови, які у встановленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку.

Розрахунки за товари (роботи, послуги), вартість яких перевищує 150000 гривень, здійснюються фізособами в безготівковому порядку із застосуванням платіжних інструментів, які використовуються для ініціювання переказів, а також шляхом внесення готівки для подальшого безготівкового зарахування коштів на поточні рахунки юросіб, фізосіб-підприємців - одержувачів коштів.

Також НБУ нагадує, що дотримання обмежень щодо суми готівкових розрахунків з фізособами, встановлених постановою № 210 від 01.09.2013 р., є обов'язковим при проведенні будь-яких розрахунків за участю фізосіб, незалежно від дати укладення договору, за яким вони здійснюються.

4. Схвалено Концепцію створення єдиного вікна подання електронної звітності

Кабмін розпорядженням від 07.08.2013 р. № 587-р схвалив Концепцію створення та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності». Користувачами автоматизованої системи є державні органи і суб'єкти подання звітності, обов'язковість подання якої встановлено законодавством.

Нагадаємо, що нещодавно КМУ схвалив наступні документи:

- Концепцію створення системи державної підтримки експорту;

- Розроблений Антимонопольним комітетом України проект Закону «Про Загальнодержавну програму розвитку конкуренції на 2014 - 2024 рр..»;

- Проект щодо застосування заходів реагування до суб'єктів господарювання.

5. Заплановано спрощення процедур реєстрації нерухомості

Нещодавно був підписаний наказ «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 17 квітня 2012 року № 595/5», згідно з яким заповнення заяви у сфері держреєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень тепер можливо за допомогою загальноприйнятих технічних засобів. На думку представників Міністерства, за допомогою згаданого наказу процес держреєстрації прав стане сучасним і цивілізованим.

Також відзначимо, що, за словами голови Державної реєстраційної служби, з 1 листопада громадяни зможуть реєструвати свою нерухомість через відділення «Укрпошти».

Нагадуємо, нещодавно Реєстраційна служба підписала меморандум про співпрацю з «Укрпоштою». Першочерговим переліком послуг, які надаватимуться спільно з поштовим оператором, стануть проставлення апостиля на офіційних документах, держреєстрація юридичної особи та фізичної особи, яка має намір стати підприємцем, держреєстрація змін до установчих документів юридичної особи та ін

Крім того, до кінця року реєстраційні служби у великих містах обладнають електронними системами керування чергою.

6. НКЦПФР визначилася, як буде видавати дозволи на розміщення цінних паперів за межами України

НКЦПФР рішенням від 20.06.2013 р. № 1105 затвердила Порядок надання дозволу на розміщення та / або обіг цінних паперів українських емітентів за межами України.

Так, визначено, що розміщення та / або обіг цінних паперів українських емітентів за межами України здійснюються виключно на підставі дозволу Комісії. Крім того, зазначено, що у разі наявності цінних паперів кількох випусків дозвіл видається щодо цінних паперів кожного випуску окремо. Разом з тим одержання дозволу відповідно до вимог цього Порядку не потрібно для цінних паперів, які були зараховані на відповідні рахунки в цінних паперах іноземних депозитарних установ у Національному депозитарії України до набрання чинності цього Порядку і продовжують обліковуватися на таких рахунках. Дозвіл діє безстроково.

Також НКЦПФР фіналізувати роботу над змінами до Положення про функціонування фондових бірж, вирішила, як визначати біржовий курс цінного паперу, а також змінила перелік даних, що надаються торговцями цінними паперами.

7. Мін'юст заявляє про створення Єдиного держреєстру

Міністерство юстиції розробило законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який на даний момент направлений в КМУ, що передбачає створення Єдиного реєстру на базі трьох існуючих реєстрів: Єдиного державного реєстру, Єдиного ліцензійного реєстру та Реєстру документів дозвільного характеру.

За словами Міністра юстиції, створення Єдиного реєстру позбавить ще й від необхідності витрачати кошти на утримання трьох майже тотожних реєстрів і забезпечить реалізацію права суб'єктів господарювання на отримання інформації з Єдиного державного реєстру, у тому числі у формі виписок та витягів. Законопроектом вводиться також можливість подання юрособами в електронній формі щорічного підтвердження відомостей про юрособу і його фінансової звітності у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

8. Розроблено нові «перспективні» нововведення у сфері нотаріату

У парламенті зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них і справжності підпису на документах» № 3077. У разі прийняття законопроекту № 3077 не потрібно буде нотаріально засвідчувати вірність копій близько 50 документів, що використовуються в цивільних та господарських відносинах.

Крім того, нещодавно в парламенті також було зареєстровано проект про внесення змін до Закону «Про нотаріат» щодо регулювання плати за вчинення нотаріальних дій (№ 3078). Документ визначає порядок обчислення ставок нотаріального збору за надання державними / приватними нотаріусами послуг, пов'язаних / не пов'язаних з вчинюваними нотаріальними діями. Також у проекті визначено конкретний перелік послуг, пов'язаних із вчинюваними нотаріальними діями.

При цьому Мін'юст розробив і вніс на розгляд Кабміну проект Закону «Про внесення змін до деяких Законів України щодо надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», відповідно до якого повноваження нотаріусів у сфері держреєстрації прав на нерухоме майно будуть розширені. Якщо документ буде прийнятий, нотаріуси зможуть нарівні із держреєстраторами надавати населенню виписки з Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

9. Планується посилення відповідальності за порушення вимог з безпеки харчових продуктів

КМУ зареєстрував у парламенті проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів» № 3102.

Документ передбачає відмову від використання декларації виробника як застарілого елемента системи контролю та посилення відповідальності виробника та посадових осіб за порушення їхніх обов'язків, визначених законодавством про безпеку продуктів харчування. У зв'язку з цим передбачається необхідність доповнити Кримінальний кодекс України та Кодексу про адміністративні правопорушення новими положеннями.

10. Визначено порядок проведення нормативної грошової оцінки земель не с / г призначення

Мінагрополітики розробило наказ, яким затверджується Порядок нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), що дозволить проводити нормативну грошову оцінку на всю територію адміністративного району на основі нормативного рентного доходу для відповідної категорії земель. А нормативна грошова оцінка конкретної земельної ділянки буде здійснюватися шляхом безкоштовної видачі виписки з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель відповідного району.

Зазначений проект наказу розроблено з метою реалізації Методики нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), затвердженої постановою КМУ № 1278.

Про те, що цікавого для бізнесу сталося минулого тижня, читайте за посиланням.

Ці та багато інших законодавчих актів, а також їх правовий аналіз ви завжди можете знайти в системах ЛІГА: ЗАКОН і в матеріалах сайту ЮРЛІГА.


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
В деле налогов следует принимать в соображение не то, что народ может дать, а то, что он может давать всегда.
Шарль Луи Монтескье

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio