На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Топ-10 правових документiв тижня для бизнесу

ЮРЛИГА визначила десятку найбільш важливих для підприємців нормативно -правових актів поточного тижня, виходячи з вступу документів чинності, враховуючи результати роботи держорганів, а також вивчивши нові надходження до системи ЛІГА: ЗАКОН.

1 . Підприємства НБУ отримали право виготовляти бланки цінних паперів і паспортів

26 серпня набув чинності Закон № 399- VII, згідно з яким НБУ одержує право на виготовлення бланків для оформлення результатів надання адмінпослуг, документів, що засвідчують особу і громадянство України, акцизних марок та бланків цінних паперів, а також інших документів, які передбачають використання спеціальних елементів захисту .

Відтепер органи виконавчої влади здійснюють закупівлю бланків для оформлення результатів надання адмінпослуг (крім власних бланків цих органів) у державних підприємств , які входять до сфери управління Нацбанку. Також встановлено, що юрособи, які придбали такі бланки до набрання чинності Закону, мають право використовувати їх без обмеження строку.

2 . Дозвіл на обіг цінних паперів українських емітентів за межами країни

27 серпня набуло чинності рішення НКЦПФР від 20.06.2013 р. № 1105 , яким затверджено Порядок надання дозволу на розміщення та / або обіг цінних паперів українських емітентів за межами України . У документі зазначено , що розміщення та / або обіг цінних паперів українських емітентів за межами України здійснюється виключно на підставі дозволу Комісії. При цьому такий дозвіл видається лише щодо кількості цінних паперів, що знаходяться у власника . Так, у разі наявності цінних паперів кількох випусків дозвіл видається щодо цінних паперів кожного випуску окремо. Чинний такий дозвіл безстроково.

Крім цього , завершена робота над вимогами до договорів щодо клірингу .

3 . Заборонено облаштовувати парковки на тротуарах і проїжджій частині

КМУ постановою № 583 доповнив Правила паркування транспортних засобів новим пунктом 8-1 , згідно з яким забороняється облаштування суб'єктами господарювання (крім операторів ) місць для паркування на тротуарах і проїжджій частині автомобільних доріг.

Також операторам забороняється передавати майданчики для паркування на тротуарах і проїжджій частині автомобільних доріг у користування іншим суб'єктам господарювання. Згідно з Правилами паркування транспортних засобів оператор - це суб'єкт господарювання, який здійснює обладнання і утримання майданчика для паркування.

4 . Як використовувати кошти держбюджету для фінансування екологічної модернізації підприємств

Кабмін у постанові № 569 визначив механізм використання коштів , передбачених у державному бюджеті за Програмою «Фінансове забезпечення цільових проектів екологічної модернізації підприємств».

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної Програми є Мінприроди. При цьому зазначено , що одержувачами бюджетних коштів є підприємства - платники екологічного податку , безпосередні замовники заходів з модернізації об'єктів , що обліковуються на балансі таких підприємств.

Бюджетні кошти виділяються на безповоротній основі і використовуються з метою зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище , пов'язаного з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря , їх скиданням безпосередньо у водні об'єкти , розміщенням відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах ( крім розміщення окремих видів відходів , що забезпечує можливість їх подальшого використання як вторинної сировини) , відповідно до плану реалізації цільових проектів екологічної модернізації підприємств.

5 . Уряд визначився , як буде допомагати бізнесу

28 серпня на засіданні Кабміну затверджено проект розпорядження «Про схвалення Концепції Загальнодержавної програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2014 - 2024 роки».

На думку КМУ , реалізація такої Програми має забезпечити , зокрема : прискорення розвитку малого та середнього підприємництва , насичення ринку послугами та товарами вітчизняного виробництва, поліпшення бізнес -клімату , створення і збереження робочих місць , підвищення соціальної відповідальності бізнесу перед суспільством.

Крім того , було схвалено проект постанови КМУ « Про затвердження методик розробки критеріїв , за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду ( контролю) , а також уніфікованих форм актів, які складаються за результатами планових ( позапланових ) заходів державного нагляду (контролю ) ».

Також нещодавно було зареєстровано законопроект № 3112 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку малого підприємництва . Проектом передбачається звільнення від оподаткування доходів від підприємницької діяльності , отриманих пенсіонерами за віком або інвалідами , які отримують пенсію або соціальну допомогу , за умови , що такі особи не використовують працю найманих осіб , здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та / або здійснюють госпдіяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищує 150 тис. гривень. Метою законопроекту є створення законодавчих передумов для розвитку малого підприємства в середовищі малозабезпечених верств населення та стимулювання розвитку дрібного бізнесу.

6 . Мін'юст роз'яснив , у яких нотаріусів можна отримати витяг з ЄДР

Міністерство юстиції повідомило , що на сьогодні нотаріусам забезпечено безкоштовний доступ до даних ЄДР через офіційний веб - сайт Укрдержреєстру шляхом пошуку та перегляду інформації про юросіб та фізосіб-підприємців . Проте вказана інформація не містить категорій відомостей , які зазначаються при формуванні розширеного витягу . Оскільки підключення та надання доступу нотаріусів до ЄДР законодавством не визначено як обов'язкове, його здійснення залежить тільки від бажання нотаріусів мати такий доступ шляхом укладення відповідного договору .

7 . Міндоходов і Пенсійний фонд обмінюватимуться інформацією для позапланових перевірок

Міндоходов разом з Пенсійним фондом погодив питання координації спільних дій територіальних органів обох відомств при проведенні позапланових перевірок у зв'язку з припиненням юрособи або підприємницької діяльності фізособи- підприємця .

При проведенні таких перевірок територіальні органи Міндоходов будуть використовувати надані територіальними органами Пенсійного фонду відомості про платників єдиного внеску , зокрема , за поданням ними звітності про суми нарахованого єдиного внеску , повноти і своєчасної сплати єдиного внеску і т. д. Це дозволить не допустити втрат за надходженню єдиного внеску на період нормативно -правового врегулювання порядку обміну інформацією між Міндоходов та Пенсійним фондом.

8 . Мінсоцполітики роз'яснило , як ділити відпустки і вважати лікарняні

Мінсоцполітики в листі № 290/13/116-13 зазначає , що згідно ст. 12 Закону «Про відпустки» передбачається можливість поділу щорічної відпустки на частини , а не обов'язок роботодавця поділити її на частини , як того бажає працівник . З метою недопущення втрат робочого часу роботодавець може не погодитися поділити відпустку або запропонувати свої умови. При цьому норма щодо поділу відпустки на частини поширюється тільки на щорічну основну відпустку та щорічні додаткові відпустки .

Що ж стосується лікарняних , то Мінсоцполітики в листі № 380/18/99-13 щодо обчислення середньої заробітної плати для розрахунку лікарняних повідомило , що місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа ) , в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність , відпустка по вагітності та пологах , відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком) , виключаються з розрахункового періоду.

9 . Міндоходов повідомило про деякі особливості обороту податкових накладних

Міндоходов листом № 10030/7/99-99-19-04-02-17 нагадує , що згідно з п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу реєстрація платником податку на додану вартість діє до дати її анулювання , яке проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках .

Зокрема , зазначено , що згідно з п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу реєстрація платником податку на додану вартість діє до дати її анулювання , яке проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках . У листі наголошується , що день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ є останнім днем його реєстрації як платника ПДВ та останнім днем ​​, коли платник ПДВ повинен визначити податкові зобов'язання з податку , а значить , в день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа має право виписувати податкові накладні.

У свою чергу , в листі № 12232/7/99-99-19-04-02-17 Міністерство надає роз'яснення щодо реквізитів , що вказуються в податкових накладних при зміні найменування юридичної особи. Таким чином , якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юрособи і такі зміни не пов'язані з реорганізацією юрособи шляхом злиття , приєднання, поділу , перетворення або пов'язані з перетворенням юрособи , то такий платник ПДВ зазначає одночасно нове і попереднє найменування.

10 . Запропоновано сплачувати ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей

Законопроектом № 3011 пропонується внести зміни до Податкового кодексу України щодо порядку сплати податків з доходів фізосіб. На думку законодавця , діючими нормами ПКУ не визначено поняття виробничих потужностей суб'єкта госпдіяльності , що використовуються в процесі переробки та / або виробництва товарів. У зв'язку з цим виникає проблема визначення місця сплати податків з доходів фізичних осіб, які працюють на таких умовах. На практиці це відбувається таким чином: суб'єкт господарської діяльності , зареєстрований , наприклад , у місті Києві , сплачує податки з доходів фізичних осіб , які працюють на виробництві в іншій області , до бюджету Києва .

Проектом пропонується змінити статті 168 і 176 ПКУ та встановити , що певний даними статтями порядок нарахування, утримання , сплати (перерахування ) податку до бюджету та забезпечення виконання податкових зобов'язань застосовується і до виробничих потужностей суб'єкта господарської діяльності.

ПРАВОВИЙ АНОНС

ЮРЛИГА також нагадує , що c 1 вересня наберуть чинності такі важливі нормативно - правові акти:

1 . Закон « Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення » від 04.07.2013 р. № 408- VII , яким вводиться механізм податкового контролю за трансферним ціноутворенням , заснований на принципі « витягнутої руки», і зміни в поняття звичайної ціни .

Детальніше про застосування нового податкового законодавства ви можете прочитати у свіжому номері електронного видання « ЮРИСТ & ЗАКОН» ( 16.08.2013 - 22.08.2013 , № 53).

2 . Закон « Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та удосконалення деяких податкових норм » від 04.07.2013 р. № 422- VII , згідно з яким буде стягуватися утилізаційний збір на авто. Так , величина такого податку для конкретного ТЗ розраховується з урахуванням базових ставок та коригуючих коефіцієнтів , прив'язаних до об'єму двигуна , і залежно від того , нове ТЗ або старе . Законом також передбачено , що платниками податку з утилізації знятих з експлуатації ТЗ є особи , які здійснюють ввезення на митну територію України ТЗ та кузови у митному режимі імпорту і виробництво (виготовлення ) ТЗ на митній території України , а також які набувають ТЗ у осіб , які не є платниками цього податку.


3 . Єдиний внесок на соціальне страхування потрібно буде платити в Міндоходов згідно із законами України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи » № 404- VII та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи » № 406- VII .

Так , відповідно до документів звіти з єдиного внеску на соціальне страхування з 1 -го вересня будуть подаватися до органів Міністерства доходів і зборів . Розмір збору при цьому не зміниться.

4 . Відповідно до норм постанови КМУ від 03.07.2013 р. № 474 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 № 1251 і від 13 березня 2013 № 188 » будуть введені нові акцизні марки.

Документ передбачає , що тепер всі алкогольні напої та тютюнові вироби будуть маркуватися акцизними марками нового зразка , що , у свою чергу , на думку законодавця , забезпечить більш дієву систему боротьби з фальсифікатом і підробками підакцизної продукції та захисту населення від споживання неякісної продукції. У зв'язку з цим очікується підвищення цін на відповідну продукцію .

5 . Постановою Нацбанку « Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою » 06.06.2013 р. № 210 вводиться обмеження готівкових розрахунків . Серед іншого , документ передбачає обмеження з 01.09.2013 р. граничної суми готівкових розрахунків між суб'єктами господарювання та громадянами в рамках 150000 грн .

Про те , що цікавого для бізнесу сталося минулого тижня , читайте за посиланням.

ЮРЛIГА


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Все вещи происходят из необходимости: в природе нет ни добра, ни зла!
Бенедикт Спиноза

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio