На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Реєстр нарозхрист

Про власників нерухомості розкажуть усім бажаючим

Парламентарії запропонували адаптувати прийняту в розвинених країнах практику публічного доступу до інформації про права власності на нерухомість. На думку авторів відповідного законопроекту, це дозволить зменшити бюрократичні процедури і корупцію. Втім, така відкритість - палиця з двома кінцями, вона може легко стати інструментом рейдерства і політичного тиску, відзначають експерти.

Зробити відкритими відомості державного реєстру речових прав на нерухоме майно пропонується в законопроекті N3378, зареєстрованому вчора у Верховній раді. Авторами документа виступають народні депутати Віктор Чумак (УДАР), Леся Оробець ("Батьківщина"), Михайло Головко ("Свобода") , Оксана Калетник (КПУ), Сергій Тігіпко (Партія регіонів), Юрій Дерев'янко (позафракційний). Вони пропонують внести зміни до закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". " Після ухвалення законопроекту кожна людина зможе подивитися , хто є власником того чи іншого нерухомого майна. А не тільки банки, нотаріуси та виконавчі служби і, звичайно ж , самі власники, як це є зараз", - зазначила Оксана Калетник. Держреєстр був введений в дію 1 січня 2013 року.

Прийняття документа дозволить знизити ризики при укладанні угод купівлі -продажу на ринку нерухомості, розраховують автори законопроекту. Також збільшить можливості з відстоювання своїх прав за такими угодами в суді. "Відсутність ефективного контролю за тим, хто саме отримує доступ до інформації з державного реєстру прав, створює можливість для реалізації шахрайських схем із заволодіння майна юридичних і фізичних осіб", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. Пані Калетник відзначає, що в цивілізованих країнах, таких як Великобританія та Ірландія, ця інформація є відкритою. 

"Якщо ми говоримо про прозорість і демократичній країні, то це повинно бути видно і в діях. Нашому суспільству необхідно перейти на новий рівень свідомості", - додала Оксана Калетник. У документі сказано , що відкритий доступ до реєстру речових прав на нерухоме майно відповідає інтересам економічного добробуту країни та її громадян, так як, зокрема, значно зменшує непродуктивні витрати при веденні господарської діяльності .

Втім, експерти вважають, що подібні ініціативи для України передчасні. "У нас в країні, із загальним фоном захисту прав власності та можливістю її захоплення , подібна ініціатива передчасна. Якщо закон буде прийнятий, то доступ до інформації стане інструментом для зловмисників, не більше ", - говорить глава наглядової ради "Інтегра- Холдинг" (володіє елітним житловим комплексом PecherSKY) Петро Сліпець. З ним погоджується директор з розвитку проектів девелоперської компанії "Стокман" Сергій Овчинников: "Від відкриття інформації найбільше постраждають фізичні особи, які не зможуть захистити свої права в силу незнання якихось законів, які не розуміння, куди звернутися та інше" .

Інформація про те, хто є власником квартири, може послужити важелем тиску на її власника, зазначає радник юридичної компанії "Василь Кисіль і партнери "Наталія Доценко-Білоус. "Також прийняття документа може призвести до оформлення нерухомості на нерезидентів. Навіщо вводити прозорість? Повторювати за цивілізованими країнами? У цих країнах ситуація зовсім інша. Для них придбання майна на незаконних підставах - це виняток із правил", - зазначає пані Доценко-Білоус .

Ситуація може змінитися, коли в Україні буде достатній рівень громадянської самосвідомості та поваги до приватної власності, відзначають експерти. "На Заході ситуація зовсім інша. Там ставлення до приватного життя інше, не те що до власності. У країнах СНД поки дуже короткий період демократії" , - зазначив пан Овчинніков. 

"Комерсант Україна"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Дурные законы в хороших руках исполнителей - хороши; и самые лучшие законы в руках дурных исполнителей - вредны.
Фридрих Великий

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio