На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Нових обмежень у медпрактике для ФОП не буде, заспокоює МОЗ

Проект наказу про зміни до Ліцензійних умов не передбачає встановлення нових обмежень щодо діяльності фізосіб-підприємців - так МОЗ прокоментував побоювання підприємців з приводу даного документа.

Проект наказу МОЗу не передбачає встановлення нових обмежень щодо діяльності ФОП. Його метою є приведення Ліцензійних умов провадження госпдіяльності з медичної практики до чинного законодавства.

Зокрема, пропонується визначити деякі уточнення щодо вже діючих вимог галузевих стандартів в охороні здоров'я. У цілому ж проект наказу спрямований на завчасне запобігання порушень вже діючих вимог законодавства, захист безпеки та прав пацієнтів , а також створення передумов для можливості застосування у повному обсязі галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, зокрема, клінічних протоколів надання медичної допомоги.

Так, Законом про екстренну меддопомогу передбачено, що екстренна медична допомога надається виключно закладами охорони здоров'я . А відповідно до Закону про трансплантацію визначено, що діяльність, пов'язану з трансплантацією, можуть здійснювати акредитовані державні та комунальні заклади охорони здоров'я та державні наукові установи, за переліком, затвердженим Кабміном, а тому ФОП обмежені в праві працювати за спеціальністю «Трансплантологія».

Також діючими Ліцензійними умовами провадження госпдіяльності з медичної практики визначено вимогу про проведення хірургічних втручань виключно у закладах охорони здоров'я. На практиці це є обмеженням для здійснення медичної практики за спеціальностями: Дитяча анестезіологія, Дитяча нейрохірургія, Дитяча хірургія, Нейрохірургія, Онкохірургія, Ортопедія і травматологія, Отоларингологія, Хірургія серця і магістральних судин, Проктологія, Судинна хірургія, Трансплантологія, Трансфузіологія, Торакальная хірургія, Хірургія, Офтальмологія.

Протоколами надання медичної допомоги за спеціальністю «Онкологія», які є галузевим стандартом, обов'язковим для виконання відповідно до чинного законодавства для суб'єктів господарювання всіх форм власності, передбачено проведення в умовах закладів охорони здоров'я фізикального обстеження, рентгенографії, комп'ютерної томографії, ультразвукових досліджень, тонкоголкової біопсії або трепан-біопсії пухлини з цитологічним, морфологічним і імуногістохімічним дослідженням, цитологічне дослідження виділень з виразкових пухлин, радіоізотопні обстеження, консультації хірурга-онколога, хіміотерапевта, радіолога, терапевта, анестезіолога, за показаннями гінеколога. Тобто, враховуючи складність діагностичного та лікувального процесу пацієнтів з онкологічною патологією, а також необхідність мінімізації ризику встановлення неправильного діагнозу, лікарі цієї спеціальності можуть здійснювати свою професійну діяльність виключно у закладах охорони здоров'я, які мають відповідне матеріально-технічне забезпечення і можуть забезпечити комплексні діагностичні маніпуляції або лікування, тобто, виконання в повному обсязі вимог клінічного протоколу.

Станом на 01.11.2013 в ліцензійному реєстрі МОЗ міститься інформація про 19 429 діючих ліцензій на здійснення госпдіяльності з медпрактики, з них 10 939 (56,3 %) - ФОП. Останні можуть сьогодні здійснювати діяльність лише консультаційного характеру. МОЗ пропонує активну співпрацю фізичних осіб-підприємців, які здійснюють медичну практику, з комунальними закладами охорони здоров'я на договірних засадах.

За інформацією прес -служби МОЗ.

ЮРЛІГА


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Большая часть государственных расходов оплачивается собираемыми налогами. Именно с этим в значительной мере связан важный элемент принуждения. ... я обязан уплачивать ежегодный налог, хочу я этого или нет.
П.Самуэльсон, американский экономист

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio