На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Нових обмежень у медпрактике для ФОП не буде, заспокоює МОЗ

Проект наказу про зміни до Ліцензійних умов не передбачає встановлення нових обмежень щодо діяльності фізосіб-підприємців - так МОЗ прокоментував побоювання підприємців з приводу даного документа.

Проект наказу МОЗу не передбачає встановлення нових обмежень щодо діяльності ФОП. Його метою є приведення Ліцензійних умов провадження госпдіяльності з медичної практики до чинного законодавства.

Зокрема, пропонується визначити деякі уточнення щодо вже діючих вимог галузевих стандартів в охороні здоров'я. У цілому ж проект наказу спрямований на завчасне запобігання порушень вже діючих вимог законодавства, захист безпеки та прав пацієнтів , а також створення передумов для можливості застосування у повному обсязі галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, зокрема, клінічних протоколів надання медичної допомоги.

Так, Законом про екстренну меддопомогу передбачено, що екстренна медична допомога надається виключно закладами охорони здоров'я . А відповідно до Закону про трансплантацію визначено, що діяльність, пов'язану з трансплантацією, можуть здійснювати акредитовані державні та комунальні заклади охорони здоров'я та державні наукові установи, за переліком, затвердженим Кабміном, а тому ФОП обмежені в праві працювати за спеціальністю «Трансплантологія».

Також діючими Ліцензійними умовами провадження госпдіяльності з медичної практики визначено вимогу про проведення хірургічних втручань виключно у закладах охорони здоров'я. На практиці це є обмеженням для здійснення медичної практики за спеціальностями: Дитяча анестезіологія, Дитяча нейрохірургія, Дитяча хірургія, Нейрохірургія, Онкохірургія, Ортопедія і травматологія, Отоларингологія, Хірургія серця і магістральних судин, Проктологія, Судинна хірургія, Трансплантологія, Трансфузіологія, Торакальная хірургія, Хірургія, Офтальмологія.

Протоколами надання медичної допомоги за спеціальністю «Онкологія», які є галузевим стандартом, обов'язковим для виконання відповідно до чинного законодавства для суб'єктів господарювання всіх форм власності, передбачено проведення в умовах закладів охорони здоров'я фізикального обстеження, рентгенографії, комп'ютерної томографії, ультразвукових досліджень, тонкоголкової біопсії або трепан-біопсії пухлини з цитологічним, морфологічним і імуногістохімічним дослідженням, цитологічне дослідження виділень з виразкових пухлин, радіоізотопні обстеження, консультації хірурга-онколога, хіміотерапевта, радіолога, терапевта, анестезіолога, за показаннями гінеколога. Тобто, враховуючи складність діагностичного та лікувального процесу пацієнтів з онкологічною патологією, а також необхідність мінімізації ризику встановлення неправильного діагнозу, лікарі цієї спеціальності можуть здійснювати свою професійну діяльність виключно у закладах охорони здоров'я, які мають відповідне матеріально-технічне забезпечення і можуть забезпечити комплексні діагностичні маніпуляції або лікування, тобто, виконання в повному обсязі вимог клінічного протоколу.

Станом на 01.11.2013 в ліцензійному реєстрі МОЗ міститься інформація про 19 429 діючих ліцензій на здійснення госпдіяльності з медпрактики, з них 10 939 (56,3 %) - ФОП. Останні можуть сьогодні здійснювати діяльність лише консультаційного характеру. МОЗ пропонує активну співпрацю фізичних осіб-підприємців, які здійснюють медичну практику, з комунальними закладами охорони здоров'я на договірних засадах.

За інформацією прес -служби МОЗ.

ЮРЛІГА


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Люди не могут дать силу праву и дали силе право.
Б. Паскаль

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio