На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









ВАСУ розповів місцевим судам, як вирішувати адмінспори

У листі від 18 лютого 2014 № 212/11/14-14 ВАСУ розповів про застосування законодавства під час розгляду та вирішення адміністративних справ.

Так, ВАСУ, на підставі огляду судових рішень, вказав на свої правові позиції як суду касаційної інстанцій:

1. Наявність заборгованості перед Пенсійним фондом щодо сплати страхових внесків не може бути підставою для відмови в перерахунку пенсії, оскільки відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, в якому працює застрахована особа (ухвала ВАСУ від 1 жовтня 2013 № К/800/7673/13).

2. З 7 жовтня 2009 виплата пенсії громадянам, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, регулюється нормами Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням рішення КСУ від 7 жовтня 2009 р. № 25-рп/2009. КСУ визнав неконституційними пункт 2 частини 1 ст. 49, друге речення ст. 51 Закону про припинення виплати пенсії пенсіонерам на час постійного проживання за кордоном у разі, якщо Україна не уклала з відповідною державою міжнародний договір з питань пенсійного забезпечення і якщо згода на обов'язковість такого міжнародного договору не надана Верховною Радою. Відповідна правова позиція висловлена ​​у постанові ВАСУ від 5 вересня 2013 № К/9991/22721/12.

3. Умовою зарахування часу проходження строкової військової служби до стажу роботи, що дає право на призначення пільгової пенсії, є, зокрема, факт роботи особи на момент призову за професією або заняття посади, що передбачає право на пенсію на пільгових умовах (постанова ВАСУ від 5 вересня 2013 р . № К/9991/68504/12).

4. У особи, яка звільнилася з військової служби після 11 березня 2000 року, відсутнє право на отримання грошової компенсації замість продовольчих пайків (ухвала ВАСУ від 19 вересня 2013 № К-26600/09-С). Роз'яснено, що дія норми частини 2 ст. 9 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» про отримання військовослужбовцями за рахунок держави грошового забезпечення, а також речового майна і продовольчих пайків або бажанням - грошової компенсації замість них, призупинено Законом «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів» (набрав чинності 11 березня 2000). Законом «Про Збройні Сили України» не передбачено отримання грошової компенсації за неотримане продовольче забезпечення.

5. У разі невиконання боржником без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення суду, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, на держвиконавця покладено обов'язок покласти на боржника штраф (ухвала ВАСУ від 19 вересня 2013 № К/9991/77063/12).

6. Ухвали суду першої інстанції, винесені у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адмінвідповідальності, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. ВАСУ вказав, що питання апеляційного перегляду ухвали про залишення позовної заяви без розгляду має вирішуватися з урахуванням загальних положень Кодексу адміністративного судочинства (ухвала ВАСУ від 14 серпня 2013 № К/9991/50360/12).

ЮРЛIГА


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Следует признать, что этот человек прав, но не по тем законам, которым решили повиноваться во всем мире.
Георг Кристоф Лихтенберг, немецкий писатель, ученый (1742-1799 гг.)

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio