На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









НБУ повернув купівлю валюти фізособами за паспортом

Національний банк повернув продаж українцям готівкової іноземної валюти за пред'явленням документа, що посвідчує особу

Нацбанк України постановою правління № 249 від 30 квітня 2014 затвердив нову Інструкцію про порядок організації та здійснення валютно -обмінних операцій на території (зареєстровано в Мін'юсті 7 травня).

Згідно з документом, продаж банком готівкової іноземної валюти фізособам- резидентам в сумі, що не перевищує в еквіваленті 15 тис. грн., здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу та підтверджує резидентність. Копії документів, як і раніше, залишаються в документах дня банку.

Крім того, покупка банком готівкової інвалюти у фізичних осіб на суму, що не перевищує в еквіваленті 150 тис. грн., та операції з конвертації (обміну однієї іноземної валюти на іншу) здійснюються без документа, що посвідчує особу, із зазначенням у квитанції про здійснення валютно-обмінної операції прізвища, імені та по батькові клієнта.

Купівля банком готівкової іноземної валюти у фізособи-нерезидента за його згодою може здійснюватися без оформлення довідки-сертифіката про здійснення обміну валюти.

Операції конвертації іноземної валюти і купівля банком іноземної валюти у фізичних осіб на суму, що перевищує в еквіваленті 150 тис. грн., здійснюються відповідно до вимог законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, які припускають ідентифікацію клієнта.

Крім того, тепер банк може не здійснювати додаткову ідентифікацію клієнта під час проведення валютно-обмінних операцій, якщо цей клієнт вже ідентифікований в банку. Банк повинен перевірити тотожність даних, внесених до клієнтську базу, і даних, зазначених у пред'явленому документі. На підтвердження раніше проведеної ідентифікації в квитанції повинен бути зазначений номер справи з юридичного оформлення рахунку клієнта або номер відкритого рахунку.

Зміни також стосуються порядку організації роботи банків, фінансових установ під час здійснення валютно-обмінних операцій, а саме:

- Робоче місце касира повинно бути обладнане таким чином, щоб клієнт міг спостерігати за перерахуванням грошей;

- До кінця 2014 року приміщення каси банку, фінансової установи, пункту обміну іноземної валюти повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів НБУ щодо технічного стану та організації охорони приміщень;

- Встановлюється обов'язкова вимога щодо наявності програмних комплексів, що забезпечують контроль за обсягами валютно-обмінних операцій в межах банку - юридичної особи, фінансової установи;

- Уніфікована і спрощена квитанція про здійснення валютно-обмінних операцій.

Також постанова № 249 скасовує необхідність реєстрації пунктів обміну іноземної валюти в територіальному управлінні Національного банку, встановлюється вимога про надання територіальному управлінню повідомлення про початок його роботи.

Як і раніше, курс купівлі та продажу іноземних валют за гривні встановлюється головою правління банку до початку робочого дня згідно з наказом і залишається незмінним протягом операційного дня. Також діє заборона на встановлення обмеження щодо номіналу, ознак зношеності і року емісії платіжних банкнот.

Постанова № 249 набуває чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування (готується до публікації 23 травня 2014).

Нагадаємо, що Нацбанк скасував здійснення валютно-обмінних операцій за документами в кінці березня 2014 року.

ЮРЛIГА


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Сущность закона - человеколюбие.
Уильям Шекспир

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio