На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Плануються зміни в доступі сільських жителів до нотаріальних послуг

 На засіданні Комітету зазначалося, що метою прийняття законопроекту  №1041 є підвищення рівня комфортності проживання у сільській місцевості шляхом надання можливості громадянам отримувати найбільш прості та достатньо запитувані нотаріальні послуги (зокрема, послуги щодо отримання посвідчення, довіреності) в органі місцевого самоврядування села, селища незалежно від наявності нотаріуса.

У цьому зв'язку проектом закону передбачається, що нотаріальні послуги надаватимуться органами місцевого самоврядування сіл та селищ незалежно від того, чи є у відповідному населеному пункті нотаріус.

На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, внесення відповідних змін до Цивільного кодексу та Закону "Про нотаріат" "надасть можливість полегшити умови проживання у сільській місцевості, зберегти час і кошти мешканцям сіл, селищ, яким потрібні найбільш прості нотаріальні послуги, зміцнити довіру громадян до держави та її органів, позитивно вплинути на розв'язання проблеми з масовим переїздом сільського населення на проживання до міських населених пунктів тощо".

Під час розгляду проекту члени Комітету звернули увагу на те, що його назва не відповідає положенням частини першої статті 3 Закону "Про нотаріат", оскільки нотаріуси не надають нотаріальних послуг громадянам, а здійснюють нотаріальну діяльність та вчиняють нотаріальні дії.

На думку народних депутатів, наділення посадових осіб органів місцевого самоврядування повноваженнями на вчинення нотаріальних дій не узгоджується з природою та основним призначенням служби в органах місцевого самоврядування.

Згідно із статтею 1 Закону "Про службу в органах місцевого самоврядування", під такою службою розуміється професійна на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

На сьогодні посадові особи органів місцевого самоврядування можуть вчиняти лише вичерпний перелік нотаріальних дій, а за умов фактично повного покладення на них повноважень нотаріусів будуть порушуватися принципи діяльності та функціонування органів місцевого самоврядування, що жодним чином не гарантуватиме особі відповідного рівня професійності та безпеки при вчиненні нотаріальних дій.

Водночас, делегування державою повноважень на вчинення нотаріальних дій нотаріусами обумовлено встановленням для них законодавством кваліфікаційних вимог, які гарантують отримання громадянами якісної професійної правової допомоги, компетентної оцінки юридичних фактів під час вчинення нотаріальних дій. Крім того, нотаріус здійснює нотаріальну діяльність на професійній основі від свого імені та несе особисту відповідальність за результат вчиненої ним нотаріальної дії. Нотаріус є безстороннім і неупередженим юридичним радником усіх осіб, які до нього звертаються.

Члени Комітету зазначили, що відповідно до статей 21 та 27 Закону "Про нотаріат", шкода, заподіяна особі внаслідок незаконних або недбалих дій державного нотаріуса, відшкодовується в порядку, передбаченому законодавством України в повному розмірі. Натомість  шкода, заподіяна органами місцевого самоврядування, відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету, а в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування - за рахунок їх власних коштів у порядку, встановленому законом.

На думку членів Комітету, категоричне положення закону про виключення можливості органів місцевого самоврядування вчиняти нотаріальні дії лише за умови відсутності у населеному пункті нотаріуса суперечить встановленій державній гарантії нотаріальної діяльності щодо забезпечення рівних умов доступу громадян до зайняття нотаріальною діяльністю та рівних можливостей нотаріусам щодо організації та здійснення ними нотаріальної діяльності.

Народні депутати також зазначили, що таких  змін потребує і спеціальне законодавство, що регулює повноваження органів місцевого самоврядування, зокрема, Закон "Про місцеве самоврядування в Україні".

За результатами обговорення Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти проект закону  за основу з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

ВРУ


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Там, где царит жестокий закон, люди мечтают о беззаконии.
С. Лец

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio