На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Конкурс прокурорів: хочеш змін - йди в прокуратуру

27 липня відбулася спільна прес-конференція Генеральної прокуратури та Асоціації юристів, присвячена розпочатого конкурсного відбору керівників місцевих прокуратур.

Заступник Генерального прокурора Давид Сакварелідзе, президент Асоціації правників України Денис Бугай, заступник голови Консультативної ради при Генеральній прокуратурі Сергій Гребенюк та адвокат Ігор Фомін обговорили стартувавший 20 липня відкритий конкурс на заміщення посад керівників нових місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників.

Давид Сакварелідзе поділився планами поетапного реформування прокуратури та відповів на запитання преси та присутніх адвокатів. Останні запевняли, що зацікавлені в порядності служителів оновленої прокуратури чи не найбільше. І Д. Сакварелідзе вважає, що довіра адвокатів до реформи - вже саме по собі великий крок. За його словами, всі кваліфіковані юристи можуть увійти в систему і поміняти її зсередини. Цей конкурс з відбору керівництва новостворених місцевих прокуратур (Закон об'єднав районні та міські) повинен показати, що змінити систему можливо. При цьому Д. Сакварелідзе зазначив, що змінювати її суто репресивними методами не має наміру: хоча і планується значне скорочення штату (цього року кількість співробітників зменшиться з 8 до 5 тисяч), нові професіонали будуть залучені за конкурсом, як із самої системи, так і ззовні. Все залежить від кваліфікації та порядності - будь-який прокурор з 3-річним стажем може подати документи на конкурс без узгодження зі своїм безпосереднім керівником. Для юристів же потрібно 5-річний стаж роботи в галузі права та висока кваліфікація.

Питання оплати праці нових порядних прокурорів ще не вирішене - Д. Сакварелідзе зазначив, що зарплата буде вищою існуючої, в тому числі, і за рахунок коштів, зекономлених шляхом скорочення штату. Крім того, наступного року реформатори попросять парламент, уряд і громадськість «виділити ресурси для порядних менеджерів».

Підбір керівників місцевих прокуратор є першим етапом реформи системи. На другому етапі пройде конкурс на заміщення посад в обласних та регіональних прокуратурах, на третьому етапі реформують Генеральну прокуратуру, четвертий - буде присвячений органам прокурорського самоврядування.

Бажаючі стати керівником або його заступником місцевої прокуратури можуть подати заяви та документи в одному з 5ти великих міст, що об'єднує прилеглі області: Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпропетровську в термін до 2 серпня. Д. Сакварелідзе відразу обмовився, що цей термін скоріше за все буде продовжений на тиждень. Після обробки заяв, що надійшли, а саме з 15 серпня, розпочнеться професійне тестування - кандидатів перевірять на знання законодавчої бази. Після цього вони пройдуть так званий «логічний тест» - тестування загальних здібностей, буде сформована психологічна анкета. З кандидатами, що увійшли до рейтингу кращих, співбесіду проведе спеціальна комісія з 7ми членів (4х представників прокуратури та 3х ставлеників Верховної Ради).

Керівництво місцевих прокуратур планується призначити до середини грудня.

Обговоривши загальну картину майбутньої трудової реформи в прокуратурі, учасники прес-конференції почали висловлювати свої побажання і претензії до існуючих порядків. Так, І. Фомін поцікавився думкою Д. Сакварелідзе про інститут приватних обвинувачів, а саме, про роль адвокатів. Заступник Міністра, як і у випадку з прокуратурою, робить наголос на кваліфікацію адвокатів. Він зазначив, що в країнах, де діє цей інститут, він грунтується на високих юридичних стандартах та історичної традиції. Тому Україні необхідно прийти до того стандарту кваліфікації, в якому ніхто не зможе сумніватися. Д. Сакварелідзе нагадав, що існує багато справ, в яких хабарі передаються безпосередньо адвокатом. Подібна ситуація, на його думку, викликана і економічним станом держави.

Також адвокатів турбує часто слабка кваліфікація прокурорів у ролі державних обвинувачів - їх цікавить, що буде за «моральним» оновленням прокуратури, як сформувати професійний досвід. Д. Сакварелідзе повідомив, що 60-70 годин на рік буде витрачено на перепідготовку прокурорів і контроль над якістю їх роботи; планується моніторинг судових слухань - кожен прокурор буде оцінюватися.

Ще одна проблема, озвучена С. Гребенюком, - небажання прокурорів закривати свідомо неперспективні (через відсутність достатніх доказів) справи через побоювання перед начальством. Д. Сакварелідзе стоїть на тому, що в обгрунтованому закритті подібних справ немає нічого поганого, а про тиск будь-хто може повідомити йому особисто.

Ну а Д. Бугай, президент Асоціації правників України, не втрачає оптимізму: «Нас, практикуючих юристів та адвокатів, непокоїть ситуація в прокуратурі. Ми втомилися від (1) корумпованих прокурорів (2) прокурорів, які готові виконувати незаконні вимоги керівництва, (3) прокурорів, які виконують «замовлення» конкурентів по бізнесу. Сьогодні, вперше за всю пострадянську історію країни, проводиться публічний конкурс на посади прокурорів та їхніх заступників. Певною мірою, це - наш історичний шанс, тому ми закликаємо всіх юристів та адвокатів подавати свої кандидатури на посади прокурорів ».

Відзначимо, що прес-конференція була організована з залученням Асоціації правників України, в яку входить 5 тис. правовиків. Мета заходу - допомогти Д. Сакварелідзе донести суть реформи прокуратури до якомога більшої кількості професіоналів і запросити їх брати участь у конкурсі.

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Шум оружия заглушает голос законов.
М. Монтень

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio