На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Мінфін готує нові податки на автомобілі, тютюн і зарплати: що змінять (інфографіка)

Про це заявила заступник міністра фінансів Олена Макеєва, пояснивши, що основна мета перетворень - прозорість і простота сплати податків, якої зараз немає. Як розповіла нам Макєєва, документ закінчать до 27 серпня і на початку вересня передадуть в Раду - з тим, щоб він набув чинності з 1 січня (головні новинки, пропоновані Мінфіном, - в інфографіці). "Очікується, що це буде новий документ, оскільки серйозно змінюються більше половини статей ПК. Основна проблема - адміністрування податків: якщо податкові правила чітко пропишуть в одному документі, це допоможе зупинити свавілля податківців, заощадить час, кошти і сили бізнесу. Бізнес хоче простих, справедливих і зрозумілих правил гри ", - говорить Макєєва.

ДУМКИ. Експерти зміни до ПК оцінюють в цілому позитивно, але бачать і підводні камені: на їхню думку, багато з ідей Мінфіну (переформатування ЄСВ, зменшення числа спрощенців і т. д.) - Це вимоги МВФ, і виконати їх нам потрібно, якщо ми хочемо отримати у вересні третій транш кредиту у розмірі $ 1,7 млрд. Але депутати можуть і не проголосувати за посилення ставок для народу, прогнозують вони. Так, глава Спілки податкових консультантів України Леонід Рубаненко і президент Украналітцентра Олександр Охріменко підтримують включення в зарплату працівника єдиного соцвнеску (ЄСВ, в середньому дорівнює 37%). "Це дозволить знизити навантаження на зарплатний фонд підприємств, а працівникам дасть можливість нарешті відкрити особисті накопичувальні рахунки в Пенсфонді, про які говорять вже більше 10 років, - каже Рубаненко. - Але ЄСВ з працівника повинен стягуватися, як і зараз, за місцем роботи, а на руки він отримував чисту зарплату, з якої вже все утримано ". Є і хороша новина: за словами Охріменка, якщо ЄСВ зменшать, то зарплати теоретично повинні збільшитися - адже працівник додатково отримає 37% від свого заробітку, а сплатить з нього всього 28-29%.

З іншого боку, зниження такої ставки зменшить надходження до Пенсфонду і може викликати затримки з виплатою пенсій чи лікарняних (ЄСВ йде в ПФ, Фонди по безробіттю та з тимчасової втрати працездатності).

Підтримують експерти і введення 5-річного графіка зростання акцизів на алкоголь і тютюн: вони перекриють зниження доходів до бюджету через те, що стане менше ЄСВ. Макєєва каже, що в 2016 р планується зростання акцизів на 20%, а в 2017-2020 рр. - На 10% на рік і більше. "Цифри поки обговорюються", - сказала нам Макєєва. А підвищення ставки ПДВ з 20 до 22% автоматично спричинить підвищення цін на всі товари мінімум на 2%, нагадують експерти.

З приводу спрощенців думки експертів розійшлися. Охріменко за те, щоб залишити єдиний податок лише самому дрібному бізнесу (торговці на ринках, ремонт одягу, взуття, житла) з річним оборотом до 300 тис. грн, а для решти скасувати. "Це завдасть смертельного удару по тіньовій розготівковуванні грошей", - упевнений Охріменко. На думку Рубаненко, спрощену систему зараз чіпати не варто. "Усі, хто хотів піти в тінь, уже це зробили, залишилися тільки ті, хто чесно працює", - говорить Рубаненко. А введення податку на всі авто, а не тільки на елітні не досягли 5 років, експерти оцінюють негативно - хоча, за словами Макєєвої, він складе не більше 1000 грн на рік. "Автомобілісти проти обкладання новими податками. Принаймні, його не повинні вводити для вже наявних у власності машин ", - вважає гендиректор ВААІД Олег Назаренко.

У Раді пропозиції Кабміну щодо податкових нововведень підтримують, але з застереженнями. Так нардеп Ярослав Дубневич (БПП) сказав нам, що згоден лише з підвищенням акцизів на алкоголь і тютюн і введенням податків на автотранспорт. "За акцизами є запас купівельної міцності, а 1000 грн податку - гроші невеликі і підуть до місцевого бюджету, регіону, де проживає власник авто, - говорить Дубневич. - А об'єднання податків вдарить по пенсіонерах, збільшення порогу оподаткування високих зарплат знову зажене доходи в тінь, підвищення ПДВ та інших податків відлякає інвесторів, про залучення яких багато говорить Кабмін. Наприклад, варто зменшити ПДВ до 14%, як у Польщі. Малий бізнес зараз розвивається, створює нові робочі місця, чіпати його не треба ".

Інформаційний портал Україна без корупції


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Видишь, как там судья издевается над глупым вором? Заставь перемениться местами. Раз, два, три. Где теперь судья, где вор?
Уильям Шекспир

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio