На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Що передбачає законопроект про скасування трудових книжок?

У парламенті зареєстрований урядовий законопроект № 3507 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення ведення кадрової роботи платниками податків.

Запропоновані проектом зміни спрямовані на скасування трудових книжок.

Так, згідно із законопроектом, при укладенні трудового договору громадянин не зобов'язаний буде подавати трудову книжку.

Крім того, у відповідній статті КЗпП запропоновано встановити, що громадянин має право подати роботодавцю (власнику або уповноваженому ним органу) інформацію (резюме) про отримання спеціальних знань, досвід роботи за професією (посадою), наявності та застосуванні професійних навичок і т.п. у довільній формі, а також характеристики та інші документи, що характеризують попередню роботу. При цьому громадянин несе відповідальність за достовірність поданої інформації. А роботодавець має право перевірити достовірність такої інформації.

Облік трудової діяльності працівника, згідно зі змінами, здійснюватиметься в електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Порядок ведення такого обліку встановить Кабмін.

Законопроектом коригуються багато норм законодавства, в яких згадуються трудові книжки. Приміром, роботодавець в день звільнення видаватиме працівнику не трудову, а лише копію наказу про звільнення (зараз така копія обов'язково видається тільки у разі звільнення працівника з ініціативи власника, а в інших випадках - на вимогу працівника).

Частина інформації, яка раніше записувалася в трудову, буде подаватися роботодавцем до реєстру, частина фіксуватися тільки у вигляді наказу тощо

У проекті говориться, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в установленому порядку, а також даних, включених на підставі цих документів до Державного реєстру загальнообов'язкового держсоцстрахування.

Періоди роботи, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, за періоди після 1 липня 2016 зараховуються до страхового стажу за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Держреєстру загальнообов'язкового держсоцстрахування, і за виданими роботодавцем документами про умови праці та тривалості роботи .

Законопроектом також визначається чіткий перелік відомостей, які будуть включатися до персональної облікової картки застрахованої особи (у реєстрі). Така картка зберігається в Пенсійному фонді протягом усього життя людини, а після її смерті - протягом 75 років на паперових та / або електронних носіях за наявності засобів, що гарантують ідентичність паперового та електронного документів.

Планується, що Закон набуде чинності з 1 липня 2016 року. До вступу Закону в силу трудова книжка є основним документом про трудову діяльність.

Включення до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відомостей про трудову діяльність працівників здійснюється протягом 5 років на підставі відомостей, поданих у порядку і строки, встановлені ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.

Власникам і уповноваженим ними органам протягом 3-х місяців з дня набрання Законом чинності необхідно буде здійснити видачу трудових книжок працівникам.

В уряді вважають, що скасування трудових книжок дасть можливість підприємцям економити кошти на їх адміністрування і зробить більш легким процес найму та звільнення працівників, усуне необхідність зберігання трудових книжок на підприємствах, що дозволить заощадити витрати бізнесу на архіваріусів.

Також після скасування трудових книжок у випадках незаконного звільнення у працівника не буде необхідності звертатися до суду для зміни формулювання звільнення в трудовій книжці.

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Бедность - корень беспорядков в стране.
Мо-Цзы

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio