На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









З 1 січня почала діяти зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. До чого це призведе?

Так, наприклад, сертифікати походження EUR.1 будуть видаватися митними органами, а не ТПП, як це відбувалося в рамках автономних торгових преференцій (Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку затверджений наказом Мінфіну від 18.11.2014 № 1142).

Даний наказ передбачає максимальне спрощення процедури видачі сертифікатів в найкоротший термін з одночасним посиленням відповідальності експортера за достовірність інформації, яка необхідна для визначення українського походження товару. При цьому сертифікати будуть видаватися на безоплатній основі і в найкоротший термін, але не більше трьох робочих днів з дня, що настає після реєстрації заяви в митниці.

З метою забезпечення повноцінного функціонування ПВЗВТ та видачі сертифікатів органами ДФС здійснено ряд організаційних заходів, зокрема:

· Визначені місця видачі сертифікатів - 162 підрозділи митниць, які максимально наближені до потенційних експортерів / виробників. З переліком підрозділів митниць ДФС, здійснюють оформлення та видачу сертифікатів з перевезення товарів форми EUR.1;

· Проведені підготовки і навчання 433 посадових осіб митниць ДФС, які уповноважені на видачу сертифікатів походження товару EUR.1;

· Закуплені бланки сертифікатів для експорту товарів з України в країни ЄС в кількості 50 тис. шт. 

· Розроблені і введені програмно-інформаційні комплекси "Оформлення та видача сертифікатів з перевезення форми EUR.1", "Реєстр уповноважених (схвалених) експортерів".

Важливим фактором є також те, що видача сертифіката з перевезення товарів з України EUR.1 не вимагається у випадках, якщо:

· Загальна фактурна вартість партії товарів походженням з України не перевищує 6000 євро (для отримання преференцій у країнах ЄС експортер самостійно декларує походження товарів з України в декларації-інвойсі, текст якої наведено в додатку IV до Угоди);

· Експортер має статус уповноваженого (затвердженого) відповідно до статті 23 Правил походження;

· В країнах ЄС товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита Митного тарифу (за винятком положень Правил походження щодо кумуляції і квот).

Інститут схваленого експортера при визначенні преференційного походження товарів впроваджений в 2015 році (Порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера затверджений наказом Мінфіну від 07.10.2014 № 1013).

При цьому схваленим експортером може бути підприємство-експортер, юридична особа, зареєстрована в Україні, за винятком митного брокера, що здійснює постійні відправки товарів в умовах угод і має право самостійно оформляти декларацію-інвойс незалежно від вартості партії товару.

Для отримання тарифних преференцій у країнах ЄС український експортер товару має можливість без оформлення сертифіката EUR.1 самостійно декларувати походження товарів на товаросупровідних документах без залучення митниці. Термін дії статусу схваленого експортера не обмежений в часі.

Впровадження в Україні інституту схваленого експортера при визначенні походження товарів забезпечить підтримку і прискорення процедури експорту товарів українського походження на ринки країн ЄС, а також застосування тарифних преференцій (пільговий режим оподаткування) до товарів українського походження в країнах ЄС.

Важливо також і те, що паралельно з режимом вільної торгівлі протягом двох років буде продовжувати діяти пільговий режим GSP, яким Україна користується вже багато років при експорті в держави - члени ЄС. Попередній аналіз показав, що ряд товарів, враховуючи перехідні періоди, буде вигідніше певний час експортувати в рамках GSP-режиму, оскільки ставка GSP буде нижче зниженою відповідно до Угоди про асоціацію. Тому перед здійсненням експорту важливо перевірити ставки ввізного мита ЄС і режими. Таку інформацію можна отримати на електронних ресурсах ЄК 

Попередній побіжний аналіз показує, що по 547 тарифних лініях класифікації митного тарифу ЄС в 2016 році буде вигідно експортувати у рамках режиму GSP. А в 2017 році таких ліній залишиться 424.

При цьому для експорту в рамках GSP-режиму необхідно отримати сертифікат форми А, який видається ТПП.

Опис правил і умов експорту до ЄС можна знайти на офіційному порталі Служби підтримки експорту Європейського Союзу - безкоштовна база даних "Умови експорту в ЄС" (доступно російською мовою).

З текстом Угоди про асоціацію та Протоколу про правила походження товарів можна ознайомитися на офіційному порталі Кабінету Міністрів України.

Актуальну інформацію щодо чинних ставок ввізних мит ЄС та інших умов експорту до держав - членів ЄС можна отримати на офіційному Інтернет-ресурсі Європейської Комісії в розділі «My export».

Всі законодавчі акти ЄС доступні на офіційному сайті законодавства Європейського Союзу Eur-Lex.

Матеріал підготовлений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Самое большое преступление - это безнаказанность.
Джордж Бернард Шоу

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio