На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









КСУ починає готувати висновок щодо проекту змін Конституції в частині правосуддя

12 січня 2016 відбулося відкрите засідання Конституційного Суду України, на якому був представлений і обговорювався президентський законопроект № 3 524 про внесення змін до Конституції в частині правосуддя.

Суд закрив засідання і повідомив, що висновок щодо відповідності (або невідповідності) законопроекту Конституції буде готуватися на закритій частині пленарного засіданні. Про дату і час оприлюднення укладення будуть повідомлені учасники конституційного провадження.

Законопроект представляв, відповідаючи на запитання суддів, Заступник Глави Адміністрації Президента Олексій Філатов. Зокрема, було поставлено питання про можливе порушення права на суд новим формулюванням, що передбачає що юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір і будь кримінальне обвинувачення (зараз встановлено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі). А. Філатов вважає, така пропозиція удосконалена, адже «існує спокуса звернутися до суду за вирішенням будь-якої проблеми, у тому числі і тієї, яка повинна вирішуватися законодавчою або виконавчою владою». Він пояснив, що здійснення судами невластивих їм функцій порушує принцип поділу влади. У питанні доступу до суду важливим є рішення КСУ від 1997 року по справі № 9-зп, в якому тлумачилися ст. 55 і 64 Конституції (в них не передбачені зміни). Роз'яснено, що частину першу статті 55 Конституції слід розуміти так, що кожному гарантується захист прав і свобод у судовому порядку. Суд не може відмовити у правосудді, якщо громадянин України, іноземець, особа без громадянства вважають, що їх права і свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод. Відмова суду у прийнятті позовних та інших заяв, скарг, оформлених відповідно до чинного законодавства, є порушенням права на судовий захист, яке згідно зі статтею 64 Конституції не може бути обмежене. А. Філатов вважає, що пропоновані зміни не конфліктують з цими нормами, адже вони лише уточнюють, що є функцією суду, а саме рішення юридичних суперечок.

У контексті права на правосуддя небезпечним представляється КСУ та впровадження обов'язкового досудового порядку вирішення спорів. Але А. Філатов вважає, що така норма не закриває шлях до суду, а вказує його. Він нагадав про медіацію та ефективному мирному вирішенні спорів. За його словами, право на правосуддя порушується через завантаженість суддів, а пропонована норма вирішить проблему.

Так звана «оптимізація судоустрою», яка дає можливість ліквідувати спецсуди, і передбачає створення і ліквідацію судів виключно законом, за словами А. Філатова, дозволить швидко реагувати на суспільні процеси. При цьому виключно законодавець зможе ліквідувати суди через 2 роки (як зазначено в Перехідних положеннях), до цього часу ця функція залишається в руках Президента.

Питання у суддів викликало і положення про монополію адвокатури, як можливо порушує ст. 22 Конституції, яка говорить, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. А. Філатов вважає, що монополія адвокатури, навпаки, розширить право на суд, адже адвокатом зможе стати лише відвідающа встановленими державою вимогам людина, до того ж, результат його роботи забезпечується професійною відповідальністю. Він додав, що адвокатура отримає ліквідовану функцію прокуратури з представництва інтересів громадян у суді. Таким чином, представляти громадян у суді будуть адвокати (з винятками для незначних спорів), у тому числі і через систему безоплатної правової допомоги (за допомогою якої держава виконує свою функцію захисту окремих категорій громадян).

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Сущность закона - человеколюбие.
Уильям Шекспир

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio