На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Президент підписав Закон про Державне бюро розслідувань

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про Державний бюро розслідувань», прийнятий Верховною Радою 12 листопада (законопроект № 2114).

«Незважаючи на те, що у мене є певні зауваження до цього процесу, Закон про Державне бюро розслідувань надійшов мені на підпис. Я його підписую, і тим самим починаємо процес, слідства в прокуратурі вже не буде, і прокуратура буде обмежена лише справою представництва інтересів держави в суді», - сказав Глава держави під час прес-конференції.

Законом визначаються правові основи організації та діяльності Державного бюро розслідувань, яке є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів, віднесених до його компетенції.

Заборонено незаконне втручання державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, громадських об'єднань, інших фізичних або юридичних осіб у діяльність ДБР.

Визначено основні завдання ДБР:

- Виявлення, розкриття, припинення і розслідування злочинів, пов'язаних з діяльністю організованих груп і злочинних організацій;

- Виявлення, розкриття і розслідування випадків катувань та інших злочинів, пов'язаних з жорстоким, нелюдським або принижуючим гідність поводження або покаранням, вчинені працівниками правоохоронних органів;

- Виявлення, розкриття і розслідування особливо тяжких насильницьких злочинів, за які Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді довічного позбавлення волі;

- Розкриття і розслідування злочинів, скоєних посадовими особами, які займають особливо відповідальне становище відповідно до частини першої статті 9 Закону про державну службу, особами, посади яких віднесені до першої - третьої категорій посад держслужби, суддями і прокурорами (крім випадків, коли ці злочини віднесені до підслідності детективів НАБУ);

- Розкриття і розслідування злочинів, скоєних посадовими особами Національного антикорупційного бюро України, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності детективів підрозділи внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України).

Законом встановлено особливості отримання заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення, визначено структуру і чисельність ДБР, порядок призначення директора, обмеження відносно співробітників ДБР, фінансове та матеріально-технічне забезпечення, соціальна, правова захист і відповідальність працівників, взаємодія ДБР з іншими держорганами, особливості демократичного цивільного контролю за діяльністю ДБР, забезпечення прозорості діяльності ДБР.

Метою Закону є реалізація Прикінцевих та перехідних положень Кримінального процесуального кодексу, згідно з якими окремі його норми вводяться в дію з дня створення ДБР. Поруч положень КПК передбачено здійснення досудового розслідування кримінальних виробництв слідчими ДБР.

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
И всякая десятина на земле из семени земли и из плодов дерева принадлежит Господу: это святыня Господня
Пятикнижие Моисея. Левит, 27, строфа 30

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio