На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Новий проект закону не послабить адвокатуру

Проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не повинен погіршити чинний статус адвокатів та ослабити органи адвокатського самоврядування.

Про це заявила під час обговорення законопроекту в Харкові голова Національної асоціації адвокатів України, голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова.

Обговорення законопроекту не повинно відбуватися в режимі повного схвалення, адже на різних дискусійних майданчиках багато адвокатів не підтримують ті чи інші положення законопроекту і бачать значні ризики, сховані у його деталях. До групи розробників законопроекту було включено лише декількох адвокатів, і не всі з них є практикуючими. Тому професійне середовище має детально проаналізувати зміни, які пропонуються, і відстояти їхнє врахування в остаточній редакції документу.

У своєму виступі найбільшу увагу голова НААУ, РАУ звернула на три основні пункти: доступ до професії, гарантії адвокатської діяльності та статус органів адвокатського самоврядування.

Так, Лідія Ізовітова обґрунтувала недопустимість скасування інституту стажування. І стажування, і статус помічника мають бути збережені як можливості для входу в професію для людей з різним досвідом. Якщо можливостей стажуватися не буде, то досвідчені юристи повинні будуть два роки працювати на мінімальну зарплату помічником адвоката, який може мати менше професійного досвіду, ніж вони самі. При цьому встановлене необґрунтоване обмеження кількості помічників до трьох осіб.

«Необхідно зберегти інститут стажування, тоді людина на основному робочому місці зможе отримувати гідну зарплату і проходити стажування в адвокатурі. Але потрібно підвищити екзаменаційні вимоги, щоб і стажери, і помічники проходили підвищення кваліфікації, щоб для них були курси, і Ради адвокатів регіонів почали займатися ними», - вважає Лідія Ізовітова.

Вона також звернула увагу на необхідність зберегти гарантії адвокатської діяльності на рівні матеріальних норм права безпосередньо в законі.

Стабільність роботи адвокатського самоврядування поставлена під серйозний ризик. Наприклад, проектом закону пропонується скоротити термін повноважень членів та керівництва органів самоврядування з 5 до 2 років. 

«Це направлено на руйнування органів самоврядування адвокатури, які тільки почали зміцнюватися», - констатувала Лідія Ізовітова.

Вона вказала на те, що без уваги розробників законопроекту залишилася система безоплатної правової допомоги, в якій адвокати по суті поставлені в залежність від держави. В таких обставинах виникають такі небезпечні прецеденти, як ліквідація регіональних центрів БПД у Харківській та Луганській областях. Процес ліквідації рано чи пізно поставить під сумнів повноваження адвокатів у тих справах, в яких вони беруть участь, адже мають доручення від ліквідаційних комісій, що не передбачено Положенням про центри БПД.

25 березня 2016 року о 10:00 год. у приміщенні готелю “Президент” (за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна, 12) відбудеться Конференція, присвячена публічному обговоренню основних положень законопроекту за участі голів Рад адвокатів регіонів, голів КДКА регіонів, членів Ради адвокатів України, членів ВКДКА, членів ВРКА, керівництва та голів комітетів НААУ.

На захід запрошено представників Адміністрації Президента та Робочої групи з реформування законодавства про адвокатуру та безоплатну правову допомогу Ради з питань судової реформи.

Національна асоціація адвокатів України


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Где законы могут быть нарушены под предлогом общего спасения, там нет конституции.
Н. Мальбранш

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio