На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Прийнято Закон про можливості призначення Генпрокурора без юр освіти

Верховна Рада сьогодні, 12 травня, прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури України» (законопроект № 4645, автори - нардепи В. Король з БПП і С. Драюк з НФ).

За таке рішення проголосувало 258 депутатів.

Даний законопроект був внесений в парламенту 11 травня після того, як депутати 10 травня провалили голосування за аналогічний законопроект № 4469. У цей же день законопроект був визначений Президентом як невідкладний, розглянуто Комітетом ВР і рекомендований до прийняття. При цьому Головне науково-експертне управління ВР даний законопроект не підтримала, висловивши ряд серйозних зауважень.

Прийнятим Законом регулюється порядок виконання функції досудового розслідування органами прокуратури в кримінальних процесах, підслідних Державному бюро розслідувань, які до початку діяльності ГБР знаходяться на стадії досудового слідства в органах прокуратури. Крім того, регулюються критерії відбору кандидатів і призначення їх на посади прокурорів.

Також передбачається, що на посаду Генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу освіту (зараз - вищу юридичну освіту) і стаж роботи в галузі права або досвід роботи в законодавчому та правоохоронному органі не менше 5 років (зараз - стаж роботи в області права 10 років).

Прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права (зараз - стаж роботи на посаді прокурора) не менше 3 років. А прокурором ГПУ може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права (зараз - стаж роботи на посаді прокурора) не менше 5 років.

У пояснювальній записці говориться, що такі зміни дозволять повноцінно провести реформу органів прокуратури, оскільки розширюють можливості доступу на посади на конкурсній основі нових прокурорів, які пов'язані зі старою системою.

Також 11 травня було зареєстровано альтернативний законопроект № 4645-1, яким пропонувалося залишити вимогу до юросвіти Генпрокурора і встановити конкурсний порядок відбору кандидатів на цю посаду. Але цей проект депутати на засіданні не розглядали - в Комітеті зазначили, що він був поданий занадто пізно.

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Осуждение невинного - есть осуждение самих судей.
Сенека

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio