На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Фонд соцстрахування розповів, коли підприємець може отримати матеріальне забезпечення

 Фізособам-підприємцям, котрі одночасно працюють у роботодавця на умовах трудового договору, допомога по тимчасовій нерпацездатності, допомога по вагітності та пологам надаються тільки по основному місцю роботи за сумісництвом. Про це розповів фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі №5.2-32-670.

Частиною 1 і 3 статті 19 Закону "Про загальнообов'язкове державне страхування" (далі Закон №1105) передбачено, що право на матеріальну допомогу по страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, котрі проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, дозвіл на обов'язковість якого надано Верховною Радою. Це право виникає з настанням страхового випадку в період (включаючи час випробування та день звільнення).

Особи, котрі утримують себе працею самостійно (займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієїдіяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, що не являються членами творчих спілок), мають право на матеріальну допомогу відповідно цого Закону при умові сплати страхових внесків до Фонду.

Відповідно ст. 30 Закону №1105 матеріальна допомога по страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застраховаим особам, котрі працюють на умовах трудового договору, призначається і надається по основному місцю роботи (крім допомоги по тимчасовій втраті працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомогу по вагутності та пологам, котрі надаються по основному місцю роботи та за сумісництвом в порядку, встановленому Кабміном).

Слід відмітити, що ст. 21 КЗпП визначено поняття трудового договору між працівником і власником підприємства, а також надано право працівнику додатково укладати трудовий договір на тому ж чи іншому підприємстві. Робота з найму на цьому ж чи іншому підприємстві відноситься до категорії - праця за сумісництвом (оплачується за фактично відпрацьований час). При роботі за сумісництвом з працівником укладається трудовий договір.

Відповідно ст.  ГК підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктом господарської діяльності з метою отримання економічних та соціальних результатів та отримання прибутку.

Враховуючи вище викладене, норма Закону № не передбачено надання фізособі-підприємцю, котрий знаходиться в трудових відносинах, матеріального забезпечення як фізособа-підприємець.

Сайт "ЮРЛИГА" 


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
По своему содержанию право отлично от обязанности, однако по ценности они остаются тождественными, так же как в договоре. Налоги, пошлины, и т.д., которые составляют для меня обязанности, мне не возвращаются, но зато я обретаю обеспеченность моей собственности и бесконечное множество других преимуществ. Они составляют мое право.
Георг Вильгельм Фридрих Гегель

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio