На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Микола Кулеба закликає Парламент не зволікати з ухваленням законопроекту щодо наставництва над дітьми-сиротами

 Законопроект про внесення змін до Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" щодо наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, зареєстровано Верховною радою України 6 червня.

За словами ініціатора законопроекту, Уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби, прийняття вказаного законопроекту забезпечить нормативно-правове врегулювання діяльності з наставництва, яке розвивається в Україні з 2010 року.

Наставництво є одним із сучасних методів підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до самостійного життя, який практикується у багатьох країнах світу.

"Головна відмінність наставництва від усиновлення чи інших сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, полягає в тому, що між наставником і дитиною не виникає сімейних чи будь-яких інших правових відносин. У той же час, наставник допомагає дитині в засвоєнні норм, моделей поведінки, прийнятих у суспільстві з метою подальшої адаптації дитини до життя в соціумі", - зазначив Уповноважений Президента з прав дитини.

Даним законопроектом визначається, що наставництвом є добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, індивідуальної підтримки та допомогу  у підготовці до самостійного життя. Також визначаються основні напрями наставництва: розвиток здібностей дитини, реалізація її інтересів у професійному самовизначенні; надання дитині доступної інформації про її права та обов'язки; формування у дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя (зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном та коштами, отимання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних послуг); ознайомлення дитини з практиками суспільного спілкування, подолання складних життєвих ситуацій; формування навичок здорового способу життя, сприяння становленню дитини як відповідальної, успішної особистості.

Передбачається, що наставництво здійснюється за відповідним договором, що укладається між наставником та адміністрацією закладу для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на яку покладено функції лпікуна та піклувальника дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, стосовно інтересів якої укладається такий договір.

"Для укладення договору про наставництво потрібна згода дитини. Договір може бути укладений без згоди житили лише у разі, якщо така дитина у зв'язку зі своїм віком або станом здоров'я не може усвідомлювати факт наставництва. Вказаний договір попередньо погоджується органом опіки та піклування. У ньому будуть зафіксовані права і обов'язки сторін договору, порядок набрання та припинення ним чинності, строк дії договору, підстави розірвання договору, відповідальність сторін", - повідомив Микола Кулеба.

наставником дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка проживає в закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань виховання і соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за відповідноє програмою, затвердженою центральним органом влади, та уклала договір про наставництво. Разом з тим визначається, що наставниками не можуть бути особи, зазначенні у статті 212 Сімейного кодексу України.

"Наставник має право відвідувати дитину за місцем її проживання, навчання, лікування, оздоровлення, а також за згодою дитини та адміністрації закладу для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на яку покладено функції опікуна та піклувальника дитини-сироти, дитини, позбавленної батькувського піклування, спілкування з дитиною поза місцем її проживання, навчання, лікування, оздоровлення, у тому числі запрошувати дитину у свою сім'ю у святкові і неробочі дні, дні канікул, надавати дитині допомогу в отриманні додаткових освітніх, соціальних, реабілітаційних, оздоровчих послуг, брати участь у забезпеченні її одягом, взуттям, приладдям для навчання та розвитку тощо", - зазначив Уповноважений .

Також Микола Кулеба наголосив, що, очікує від Парламенту швидкого розгляду і прийняття вказаного законопроекту.

Офіційне інтернет-представництво Президента України


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Закон - не что иное, как истинное веление разума согласное с божественной сущностью, приказывающее делать честное и запрещающее поступать бесчестно.
Марк Туллий Цицерон

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio