На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Реформа ЖКГ настала: ОСББ та порядок його створення

  1 липня 2016 року закінчився перший етап, до якого потрібно було створити об'эднання співвласників багатоквартирного будинку, що передбачено Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (далі - закон №417), яким внесено зміни до Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (далі - Закон про ОСББ).

Втім, 6 липня 2016 року набув чинності Закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (далі - Закон № 1413), мета якого - забезпечити безперервність обслуговування будинків до визначення управителя.

Розглянемо основні питання, які врегульовуються даними законами.

Що таке ОСББ і навіщо воно потрібне?

ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (об'єднання) - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Ззгідно ст. 4 Закону про ОСББ, об'єднання створюється для:

- забезпечення і захисту прав співвласників;

- дотримання їхніх обов'язків;

- належного утримання та використання спільного майна;

- забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Іншими словами, Законом про ОСББ передбачено порядок управління будинком власниками квартир (співвласниками в розумінні Закону).

Альтернатива ОСББ

Ст. 9 Закону № 417 визначає такі можливі форми управління багатоквартирним будинком:

1. Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.

2. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку).

3. Наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.

Якщо не створити ОСББ - що буде?

Законом № 417 було встановлено, що у разі, якщо протягом одного року (до 01.07.2016) співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.

У разі, якщо місцевою радою або її виконавчим органом відповідно до законодавства прийнято рішення про делегування іншому органу - суб'єкту владних повноважень - функцій із здійснення управління об'єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг, управитель призначається на конкурсних засадах таким органом.

Оскільки організація і проведення конкурсу, визначення переможця-управителя, а також прийом-передача житлових будинків в управління від попереднього постачальника послуг займає деякий час, нещодавно було прийнято Закон № 1413, яким встановлено, що в період від оголошення конкурсу до моменту визначення переможців і укладення договорів, послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій продовжують надавати у відповідних багатоквартирних будинках виконавці послуг, які надавали відповідні послуги до початку проведення конкурсу. На прийняття рішення щодо форми управління співвласники знову мають рік - до 6.07.2017.

Основні кроки по створенню ОСББ

1) Проведення установчих зборів.

Збори скликаються ініціативною групою. Скликання зборів проводиться шляхом повідомлення кожного співвласника в письмовому вигляді не менше ніж за 14 днів до дати проведення зборів. Прийняття рішень на зборах проводиться шляхом поіменного голосування. За результатами зборів оформлюється відповідний протокол.

2) Державна реєстрація ОСББ.

Порядок державної реєстрації ОСББ ідентичний порядку реєстрації будь-якої юридичної особи.

3) Прийняття ОСББ будинку на баланс та початок безпосередньо діяльності ОСББ.

У випадку, якщо у Вас виникнуть конкретні запитання щодо особливостей регулювання діяльності ОСББ - звертайтесь до нашої редакції.

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Корпорация - хитроумное изобретение для получения личной прибыли без личной ответственности.
Амброс Бирс, Американский писатель (1842- 1914 гг.)

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio