На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Рада уточнила перелік документів, що засвідчують особу

  Верховною Радою на вечірньому засіданні 14 липня прийнятий Закон "Про внесення змін до деяких законів України відносно документів, що засвідчують громадянство України, що засвідчуюуть особу або її спеціальний статус (законопроект №3224).

Метою Закону являється уточнення переліку документів, що засвідчують особу, що засвідчують громадянство України або спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначення правового статусу окремих категорій осіб, усунення правових прогалин в діючому правовму регулюванні.

Так, документами, що дають право громадянину України на виїзд з України та в'їзд в Україну, являються:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- дипломатичний паспорт України;

- службовий паспорт України;

- посвідчення особи моряка;

- посвідчення члена екіпажу;

- посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну).

В передбачених міжнародними договорами України випадках замість цих документів для виїзду з України і в'їзду в Україну можуть використовуватись інші документи.

Закон також встановлює порядок оформлення документів для виїзду громадян України на постійне місце проживання за кордон, відповідно якому оформлення таких документів здійснюється ДМС. А оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, котрі виїхали за кордон тимчасово, здійснюється закордонними дипломатичними установами України.

Також врегульовані деякі аспекти тимчасового обмеження права громадянина України на виїзд з України. У випадку введення такого обмеження орган, котрий його ввів, в 1-денний строк повідомляє про це громадянину України, по відношенню якого введено обмеження, та Держприкордонслужбі.

Законом встановлений порядок оскарження рішейнь, дій або бездіяльність з питань виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України.

Вводиться картка трудового мігранта - документ, який засвідчує особу іноземця або сосби без громадянства, котрі мають намір займатись підприємницькою діяльністю в Україні, та підтверджуючий законні підстави для проживання в Україні.

Детально регулюється порядок внесення інформації в Єдиний держдемреєстр, правила його функціонування, порядок проведення ідентифікації і верифікації особи, перелік органів, уповноважених на виконання окремих функцій і т.д.

Законом чітко розмежовано види документів з імплантованим безконтактним електронним носієм і без нього. Так, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний поспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, вид на постійне проживання, вид на проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, котра потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, котрій наданий додатковий захист, картка трудового мігранта містить безконтактний електронний носій. А посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія - не містить безконтактного електронного носія.

Врегульовані і правила справляння адмінзбору за оформлення документів.

Законом вводиться обов'язок оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку. Особам, не досягшим 18-річного віку, паспорт видається на 4 роки, іншим - на 10 років.

Прийняття Закону дозволяє встановити правові прогалини в законодавстві і привести закон про Єдиний держдемреєстр і документи у відповідність із законодавством і реаліями сьогоднішнього дня. В тому числі, з'явиться можливість отримати ID-карти 16-річним, але і громадянам із старими паспортами. 

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Кто не совершает несправедливости - почтенен. Но более чем вдвойне достоит почета тот, кто и другим не позволяет совершать несправедливостей.
Платон

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio