На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









ВР має намір остаточно скасувати печатки для бізнесу

 Верховною Радою, 8 вересня, прийнятий за основу законопроект № 4194 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями".

Законопроектом пропонується виключити:

- вимоги про обов'язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб'єктів господарювання);

- можливість визнання документу (правочину, угоди) недійсним (неукладеним, нездійсненим) у зв'язку з відсутністю відтиску печатки;

- ст. 189-2 КУпАП про відповідальність за порушення правил виготовлення і порядку обліку та зберігання печаток і штампів.

В Цивільному кодексі замість короткої статті про те, що суб'єкт господарювання "може мати печатку" пропонується її нова редакція, відповідно якій суб'єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки.

Незалежно від того, використовує суб'єкт господарювання печатку у своїй біяльності, печатка не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документу, котрий подається від імені підприємства органам держвлади або місцевого самоврядування.

Якщо законом не встановлено інше, копія документу, котра на виконання вимог законодавства подається суб'єктом господарювання органу державної влади або місцевого самоврядування, вважається завіреною в установленому порядку, якщо на такій копії поставлено підпис уповноваженої особи такого суб'єкта господарювання або особистий підпис фізособи-підприємця. Орган не вправі вимагати нотаріального засвідчення у випадку, якщо така вимога не встановлена законом.

Крім того, законопроектом передбачена адмінвідповідальність за вимагання держорганом або органом місцевого самоврядування наявності відтиску печатки на офіційному документі або відмовиприйняти доумент без печатки - штраф 50-100 нмдг.

Відзначимо, що Законом №1206-VII був введений перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток юрособами. При цьому існує цілий ряд законів, котрі роблять відтиск печатки обов'язковим реквізитом документів. До того ж, в господарській та правозастосовчій діяльності відтиск печатки часто помилково сприймається як доказ наявності повноважень у особи, яка підписує документ. Законопроект покликаний вирішити ці та інші проблеми.

Деякі депутати у своїх виступах відмітили, що законопроект приведе не до дерегуляції, а до нових зловживань, стане медвежою послугою підприємцям, адже збереження печаток дозволяє уникнути рейдерських захоплень і т.п. Проти законопроекта висловилось та Головне науково-експертне управління ВР.

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
- Почерк обвиняемого? - спросил другой присяжный - Нет, - отвечал Белый Кролик. - И это всего подозрительней. (Присяжные растерялись) - Значит, подделал почерк, - заметил Король. (Присяжные просветлели).
Л. Кэрролл

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio