На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори

Посилено вимоги до поручителів та іпотекодавців

З 4 лютого вводиться в дію Закон 2478-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно відновлення кредитування", котрий дозволить банкам реєструвати право власності на іпотеку, недивлячись на обтяження, а також забезпечить їх доступ до Державного реєстру актів цивільного стану.

Закон було прийнято 3 липня та опубліковано в "Голосі України" від 03 листопада. закон набрав чинності 4 листопада, але вводиться в дію через три місяці.

Даний Закон застосовується до відносин, котрі виникли після введення його в дію, так і до існуючих. Виключенням є нові вимоги до договору про задоволення вимог іпотекодержателя або у відповідному застереженні в іпотечному договорі: нова редакція частини четвертої статті 36 Закону "Про іпотеку" застосовується виключно до договорів, укладених після 4 лютого. Зокрема, встановлено, що по завершенню позасудового врегулювання будь-які наступні вимоги іпотекодержателя відносно виконання основного зобов'язання боржником - фіз - або юрособою недійсні, якщо інше не визначено договором іпотеки або кредиту, договором задоволення вимог іпотекодержателя.

Також Закон зобов'язує іпотекодержателя звернутись до державного реєстратора із заявою про державну реєстрацію завершення іпотеки не пізніше 14 дныв з дгя повного погашення за основним зобов'язанням.

 Якщо іпотекодавець реконструював предмет іпотеки або здійснив самовільне будівництво (в тому числі побудував нові будівлі, споруди або знахидться в його користуванні), ве реконструйоване, знову створені об'єкти нерухомості вважаються предметом іпотеки у відповідності з іпотечним договором. 

Зміни відносно забезпечення зобов'язання внесені і в Цивільний кодекс. Зокрема, встановлено, що ліквідація солідарного боржника - юридичної особи, смерть солідарного боржника - фізичної особи не зупиняє обов'язки інших солідарних боржників перед кредитором і не змінюють його об'єм та умови виконання.

Крім того, встановлено, що особи, котрі за одним або декількома договорами поручительства поручились перед кредитором за виконання боржником одного і того ж зобов'язання, є солідарними боржниками та відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором.

Встановлено, що ліквідація - юридичної особи не припиняє поручительство, якщо до дня внесення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення боржника - юридичної особи кредитор звернувся в суд з позовом до поручителя у зв'язку з порушенням таким боржником зобов'язання.

Сайт "ЮРЛИГА"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Налоговое законодательство превратит всю нацию в счетоводов. Жизнь каждого гражданина становится бизнесом. По-моему, это едва ли не худшее толкование смысла жизни за всю историю. Человеческая жизнь - не бизнес.
Сол Беллоу. Герцог.

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборівОсобистий кабінет

Логін
Пароль
   Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio