На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори

В Україні хочуть дозволити голосувати на виборах онлайн

 Мета законопроекту - забезпечення реалізації виборчих прав, гарантованих Конституцією України, шляхом повноцінної участі у місцевих виборах, виборах Президента України, народних депутатів України будь-якого виборця, незалежно від його місця перебування шляхом запровадження голосування поштою та інтернет-голосування.

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про місцеві вибори", "Про Державний реєстр виборців", якими перебачено:

громадянин України, який має право голосу, може проголосувати на виборах шляхом інтернет-голосування або шляхом голосування поштою, які є додатковими способами голосування.

Для цього громадянин повинен особисто звернутись до органу ведення Державного реєстру виборців із письмовою заявою про голосування поштою або подати електронну заяву відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" за тридцять днів до дня голосування на виборах. Форми заяви про голосування поштою та електронної зави про інтернет-голосування, порядок організації і проведення інтернет-голосування, голосування поштою та порядок підрахунку голосів на виборах шляхом інтернет-голосування та голосування поштою встановлюються Центральною виборчою комісією;

голосування на дільницях та інтернет-голосування проводяться в день голосування з 8 години до 20 години без перерви. На закордонних виборчих дільницях голосування проводиться за місцевим часом країни, де утворені ці дільниці. Голосування поштою проводиться впродовж десяти днів до дня голосування.

Проектом також передбачається заборонити голосування поштою або шляхом інтернет-голосування з території РФ.

Крім цього, у пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що інтернет-голосування вже випробовувала низка країн під час виборів на різних рівнях. Серед них - Великобританія, США та Канада. Також одним із прикладів, під час яких застосували інтернет-голосування, стали вибори до парламенту в Естонії у травні 2011 р. "Також електронне голосування дає можливість проводити підрахунок голосів без залучення до цього процесу державних установ. Таким чином, результат залежить лише від безперебійного функціонування програмного забезпечення та техніки, а не від чесності чиновників або систем контролю над ними ... встановлення системи електронного голосування могло би підвищити довіру населення до результатів виборів та зменшити потенціал корупції", - вказано у пояснювальній записці.

Як зазначається, прийняття проекту Закону сприятиме забезпеченню реалізації гарантованих Конституцією України виборчих прав громадян України.

Юридична газета online


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Необходимость ломает все законы.
Сенека

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборівОсобистий кабінет

Логін
Пароль
   Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio