На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори

Про назви посад "Генеральний директор" та "Директор" (лист Мінсоцполітики від 06.02.2019 р. № 19/0/193-19)

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.02.2019 р. № 19/0/193-19

Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛІГА ЗАКОН"

вул. Парково-Сирецька, 23

м. Київ, 04112 

Про назви посад "Генеральний директор" та "Директор"

У Директораті розвитку ринку праці та зайнятості розглянуто ваші звернення від 22.11.2018 N 672, N 673, N 674 і повідомляється.

У Національному класифікаторі України ДК 003:2010 "Класифікатор професій", затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 N 327 (зі змінами) (далі - Класифікатор професій), передбачено наскрізні назви посад директорів, які мають узагальнений характер: "Генеральний директор (голова, президент, інший керівник) об'єднання підприємств (асоціації, корпорації, концерну, радіокомпанії, телекомпанії, телерадіокомпанії, телерадіо-, інформаційного агентства і т. ін.)", "Директор (начальник, інший керівник) підприємства", "Директор (начальник) організації (дослідної, конструкторської, проектної)" "Директор видавництва", "Директор комплексу (оздоровчого, спортивного, туристичного) тощо з кодом 1210.1, та віднесено до професійного угрупування "Керівники підприємств, установ та організацій".

Як вбачається із зазначеного вище, відмінність між "директором" та "генеральним директором" полягає в тому, що "директор" здійснює керівництво однією організаційною одиницею (підприємством, організацією, комплексом тощо), а "генеральний директор" зазвичай керує кількома організаційними одиницями, що складають відповідну об'єднану структуру (асоціацію, концерн, об'єднання тощо).

Професійні назви робіт з кодом 1210.1 відносяться до посад перших керівників підприємств, установ, організацій тощо, до завдань і обов'язків яких, серед іншого, належить загальне керівництво підприємством.

В той же час у Класифікаторі професій передбачені назви посад "Директор з матеріально-технічного постачання" (код 1226.1), "Директор з транспорту" (код 1226.1), "Директор з економіки" (код 1231), "Директор фінансовий" (код 1231), "Директор з кадрових питань та побуту" (код 1232), "Директор комерційний" (код 1233) тощо, які відповідно до коду є посадами керівників функціональних підрозділів та визначають напрям діяльності (фінанси, економіка, маркетинг, бухгалтерія тощо) у складі відповідного підприємства.

Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Якщо згідно з установчими документами та організаційною структурою підприємства певними напрямами (видами) діяльності керують директори з певних питань ("Директор з економіки", "Директор фінансовий", "Директор технічний" тощо), а не заступники директора з аналогічних питань, то "загальним" керівником також може бути "Генеральний директор".

Слід зазначити, що згідно з приміткою 1 Додатка В до Класифікатора професій, за допомогою слова "заступник" можуть утворюватися похідні назви посад "Заступник директора з економіки", "Заступник директора фінансового", "Заступник директора технічного" тощо зі збереженням коду базової посади.

Крім цього, статтею 39 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" передбачено, що виконавчий орган товариства здійснює управління поточною діяльністю товариства. Виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є "директор", якщо статутом не передбачена інша назва. Статутом може бути встановлено, що виконавчий орган товариства є колегіальним, та визначено його кількісний склад. Назвою колегіального виконавчого органу є "дирекція", а його голови - "генеральний директор", якщо статутом не передбачені інші назви.

Згідно з приміткою 2 Додатка В до Класифікатора професій за наявності в користувача потреби в розширенні назв посад (професій) можуть використовуватись терміни і слова, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладу.

Таким чином, у разі створення згідно зі статутом відповідного товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю колегіального виконавчого органу "дирекція", що очолюється генеральним директором, у штатному розписі цього товариства можуть застосовуватися назви посад "Генеральний директор дирекції товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" або "Генеральний директор товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" та "Заступник генерального директора дирекції товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" або "Заступник генерального директора товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", які утворюються від зазначеної базової назви генерального директора.

Ураховуючи, що відповідно до пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 N 58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.08.93 за N 110 (із змінами), у графі 3 розділу "Відомості про роботу" як заголовок пишеться повне найменування підприємства, запис в трудовій книжці про назву посади може бути "Директор".

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, роз'яснювальний та рекомендаційний характер і не встановлюють нових правових норм.

Генеральний директор Директорату

розвитку ринку праці та зайнятості

Протокол
юридичний інтернет ресурс


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Вор должен сидеть в тюрьме и народ не интересует каким способом я туда его упрячу. Вор должен сидеть в тюрьме! Вот что людей интересует!
Глеб Жеглов

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборівОсобистий кабінет

Логін
Пароль
   Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio