На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори

Як із Електронного суду знову зробили "паперовий": набрав чинності новий закон

 В середу, 26 травня, набрав чинності Закон "Про поетапний запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" (ЄСІТІ). Мова йде про прийнятий 27 квітня Верховною Радою законопроект 3985. 

Однак на практиці його можна назвати законом "Про замороження створення електронного правосуддя в Україні".

Так, на самих учасників процесу тепер покладається обов'язок направлення процесуальних документів опоненту, якщо документи подаються в суд в електронній формі. Тобто, до подання позову або іншого процесуального документа через "Електронний кабінет".

Такі зміни вносяться в ч.6 та ч.7 статті 43 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК).

Так, істановлюється, що якщо учасник справи подає процесуальні документи в суд в електронній формі. то він зобов'язаний надати докази направлення листом з описом вкладення іншим учасникам справи копії поданих в суд документів.

Зміни в ст. 43 ЦПК звучать так:

"6. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

У разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов'язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів".

До змін, нагадаємо, ч.6 і ч.7 виглядали наступним чином:

"6. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватіся учасниками справи до суду з Використання Єдиної СУДОВОЇ інформаційно-телекомунікаційної системи Шляхом Заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину Судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Учасник справи звільняється від обов’язку надсилати іншим учасникам справи або подавати до суду копії документів відповідно до кількості учасників справи, якщо він подає документи до суду в електронній формі. У такому разі копії відповідних документів іншим учасникам справи направляє суд. Якщо обсяг документів є надмірним, суд направляє учасникам справи тільки копії процесуальних документів та повідомлення про можливість ознайомитися з іншими матеріалами в приміщенні суду або через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему

Аналогічно законопроектом вносяться зміни до статті 177 ЦПК.

Так, ч. 1 статті доповнюється нормою про те, що позивач відразу повинен докласти до свого електронного позовом докази відправки копій іншій стороні:

«У разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов’язаний надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій надісланих документів»;

До изменений ч. 9 звучала так:

«Учасник справи звільняється від обов’язку надсилати іншим учасникам справи або подавати до суду копії документів відповідно до кількості учасників справи, якщо він подає документи до суду в електронній формі. У такому разі копії відповідних документів іншим учасникам справи направляє суд. Якщо обсяг документів є надмірним, суд направляє учасникам справи тільки копії процесуальних документів та повідомлення про можливість ознайомитися з іншими матеріалами в приміщенні суду або через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему».

Також ч. 2 ст. 161 КАСУ доповнено абзацом 2 такого змісту:

«До позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

У разі подання до суду документів в електронній формі суб'єкт владних повноважень зобов’язаний надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих документів».

Крім того, новим законом поки залишена «паперова» форма судової справи. «Суд проводити Розгляд справи за матеріалами СУДОВОЇ справи в паперовій або електронній форме в порядку, визначених Положенням про Єдину Судову інформаційно-телекомунікаційну систему та / або положеннями, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС», - прописано в изменениях к ХПК и КАСУ.

Додамо, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЕСІТС), як відомо, не запрацювала, і згідно з Указом Зеленського №189 / 2021, запрацює, в кращому випадку, до 2025 року."


Сайт "Судово-юридична газета"


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Равенство прав не в том, что все ими пользуются, а в том, что они всем предоставлены.
Сенека

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборівОсобистий кабінет

Логін
Пароль
   Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio