Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?

«12 років тому ми переселилися в Україну з Казахстану. Прописалися в квартирі моєї сестри. А фактично живемо на дачній ділянці, розташованій поблизу селища міського типу Харківського району. Будинок житловий, на що є технічне обгрунтування БТІ. Зараз сестра продає квартиру, ми на неї не претендуємо. Але у зв'язку з продажем квартири ми змушені виписатися і втратити реєстрацію. Чи можемо ми отримати реєстрацію за місцем нашого фактичного проживання? Або існують інші варіанти? »

Прописка на дачі

На питання Людмили Фесенко з Харківського району відповідають юристи адвокатського об'єднання «Національна правова палата».

«Шановний читачу! Порядок реєстрації місця проживання або місця перебування громадян в Україну регулюється Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір проживання в Україну» від 11 грудня 2003 року № 1382-IV, Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 985 «Про затвердження прикладів документів , необхідних для реєстрації місця проживання в Україні »та Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС України від 15 червня 2006 року № 600.

Дія Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір проживання в Україну» поширюється як на громадян України, так і на іноземців, осіб без громадянства, що перебувають у країні на законних підставах.

Згідно зі ст. 3 цього Закону під місцем проживання мають на увазі адміністративно-територіальну одиницю, на території якої людина проживає більше шести місяців на рік.

Відповідно до вимог Закону «Про свободу пересування та вільний вибір проживання в Україну» громадяни України, іноземці або особи без громадянства, які законно перебувають на території України, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття на нове місце проживання зареєструвати своє нове місце проживання.

Для реєстрації місця проживання в територіальний орган служби громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб (паспортну службу) необхідно подати наступні документи:

- Письмова заява, зразок якого затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року No 985 «Про затвердження прикладів документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні»;

- Паспорт (для іноземців та осіб без громадянства також постійний або тимчасовий вид на проживання);

- Квитанцію про сплату державного мита, яка становить 0,05 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 85 копійок (пункт «м» частини 6 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»);

- Два примірники талона про зняття з реєстрації, які видаються територіальним органом служби громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб. З прикладом такого талона ви можете ознайомитися, прочитавши Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року No 985 «Про затвердження прикладів документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україну». Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви громадянина.

Вимагати будь-які додаткові документи, крім передбачених вище, чинним законодавством України заборонено.

Однак практика показує, що у вас ще можуть зажадати письмову згоду власника житла на проведення реєстрації. Таку вимогу посадових осіб органу, що займається реєстрацією, суперечить положенням Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір проживання в Україну», ущемляє законні права громадян України, іноземців та осіб без громадянства щодо вільного вибору місця проживання. Якщо у вас немає сил і бажання боротися з бюрократичним апаратом, можете прийняти їх умови. В даному випадку технічний паспорт на житловий будинок (такого документа, як «технічне обгрунтування БТІ» в Україну не існує) є документом, який підтверджує право власності на житлову нерухомість. З технічним паспортом власник будинку звертається до органу, що займається реєстрацією громадян (паспортний стіл, сільський чи селищний рада) за місцем знаходження житла, для отримання будинкової книги. Особи, які хочуть зареєструватися, при подачі документів в паспортний стіл (сільська чи селищна рада) запрошують з собою власника житла з будинкової книгою, який дає згоду на реєстрацію даних осіб на належній йому квартирі ».


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/1160/2002.html

 - .  Rambler's Top100