Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування

1) У мами був пай 18 га с / г призначення, здавала в оренду, 16.06.2006 померла, я тобто син став спадкоємець, зі мною договір ніхто не укладав, але землею користувалися.

Питання: 1. Втратив силу чи колишній договір оренди після 16.06.06 (тобто смерті мами)?

 2. Чи можу я подати позов до суду на орендаря, про незаконне користування землею без договору оренди, та відшкодування матеріальної компенсації у зв'язку з цим, якщо така можлива, і які повинні бути її розміри (якщо така можлива), і взагалі з чого почати вирішувати це непросте питання.

Консультує Надія Рибальченко, юрисконсульт Національної правової палати:

 Уклавши договір оренди земельного паю, Ваша мама стала стороною зобов'язальних правовідносин. Згідно зі статтею 608 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється смертю боржника, якщо це зобов'язання нерозривно з ним пов'язане і в зв'язку з цим не може бути виконане кимось іншим. Крім того, зобов'язання припиняється смертю кредитора, якщо воно нерозривно пов'язане з кредитором.

Зверніть увагу на те, що, якщо Ви є спадкоємцем, то, відповідно, повинні були успадкувати в порядку, встановленому законодавством, всі ті права та обов'язки, що належали Вашій мамі і не припинилися у зв'язку з її смертю.

 Для того, щоб подати позов до суду на орендаря, необхідно встановити:

1) чи справді Ви є власником зазначеного земельного паю, простіше кажучи, чи є у Вас документи на цей земельний пай;

2) втратив чи силу оспорюваний договір оренди;

3) факт незаконного користування землею, знайти і надати докази цього незаконного користування.


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/1160/2125.html

 - .  Rambler's Top100