Оподаткування спадщини

Після 5 серпня настав час прийняття спадщини у вигляді квартири. Як буде проводитись оподаткування з огляду на нові правила визначення вартості нерухомого майна? Чи буде дійсною оцінка, що виконана 20 липня?

Відповідно до ст. 174 Податкового кодексу України, якщо спадщину отримують члени сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення,  об’єкт спадщини оподатковується за нульовою ставкою. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, та  діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. Члени сім’ї спадкодавця другого ступеня споріднення, які отримують спадщину, мають сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5 % від вартості успадкованого майна. 

З 01 серпня 2013 року відповідно  до Постанови Кабінету Міністрів України від 04 березня 2013 року «Деякі питання оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» використовуються лише звіти про оцінку, що проведена згідно Порядку, затвердженого цією Постановою. Враховуючи положення даної Постанови,  статті 1218 Цивільного кодексу України, якою передбачено,  що до складу спадщини входять усі права та обов’язки,  що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини,  при видачі свідоцтва про право на спадщину, якщо спадкову справу відкрито до 31 липня 2013 року, можуть використовуватися звіти про оцінку, складені та подані нотаріусу і долучені до матеріалів спадкової справи до 31 липня 2013 року. Тому оцінка виконана 20 липня 2013 року та подана нотаріусу, який відкрив спадкову справу,  до 31 липня 2013 року є дійсною. 

Звертаємо Вашу увагу на те, що, якщо Ви отримуєте у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину у 2013 році,  до 01 травня 2014 році Ви зобов’язані подати до податкового органу за місцем своєї реєстрації річну декларацію про майновий стан і доходи, а до 01 серпня 2014 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій Вами податковій декларації. 

Голова АО "Національна правова палата" Анна Самойленко 


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/1160/2787.html

 - .  Rambler's Top100