Прийняття нового цивільно-процесуального законодавства зумовило багато дискусій та труднощів у правозастосуванні. Сьогодні при реалізації його положень залишається більше запитань, ніж відповідей. Не оминула ця проблема й структури рішення суду, щодо якої немає єдиної точки зору.
Заборонити аудіо- або відеозапис суд може, тільки якщо прийнято рішення про розгляд справи в закритому засіданні. Однак для цього повинні бути достатні підстави: потрібно оцінити баланс суспільного та приватного інтересів.
25 січня за ініціативи Мінекономрозвитку Уряд ухвалив два законопроекти щодо покращення сфери захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Обидва документи розроблені відповідно до концепції реформи захисту прав інтелектуальної власності в Україні.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 (надалі - закон про пенсійну реформу) внесено ряд змін до існуючої системи пенсійного забезпечення та створено передумови для запровадження в Україні накопичувального пенсійного страхування.
Податковий кодекс не містить складу правопорушень, а тому платника часто притягують до відповідальності, навіть якщо порушення сталося не з його вини. Натомість покарати фіскалів майже неможливо. Експерти дискутували, які зміни слід унести до ПК.
20 грудня 2017 року з Адміністрації Президента України надійшли листи від 20 грудня 2017 року із проханням повідомити позицію Вищої ради правосуддя щодо проектів указів Президента України про ліквідацію та утворення судів.
Згідно з Законом України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому Законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.