Закон про КС, що регулює процедуру імпічменту президентові, набув чинності

Закон про повноваження Конституційного Суду, особливості провадження у справах за конституційними зверненнями та недопущення зловживань правом на конституційне подання, набув чинності. Цей закон, що регулює процедуру імпічменту президентові України, опубліковано в середу в газеті "Голос України".

Згідно із законом, конституційне подання – це письмове клопотання до Конституційного Суду України про визнання правового акта або його окремих положень неконституційними, про визначення відповідності проекту закону про внесення змін до Конституції України, вимогам статей 157 і 158 Основного Закону, конституційності міжнародного договору або про необхідність офіційного тлумачення Конституції та законів України.

Цей документ встановлює, що конституційним поданням є також звернення Верховної Ради про надання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування та розгляду справи про усунення президента України з посади в порядку імпічменту, порушення Верховною Радою Криму Конституції України або законів України.

Закон також встановлює, що суб'єктами права на конституційне подання з питань надання висновків КС є президент України, Верховна Рада, Кабінет Міністрів.

Крім того, закон встановлює, що провадження у справі не може бути припинено внаслідок скасування акта, що є предметом розгляду, органом, який видав цей акт, у разі, якщо на розгляді зазначеної справи наполягає один із суб'єктів права на конституційне подання.

Згідно із законом, у справах за конституційним поданням президента щодо відповідності Конституції України актів Кабінету Міністрів відкликання конституційного подання не допускається.

При цьому закон встановлює також, що рішення про відкриття конституційного провадження або про відмову в його відкритті ухвалюється не пізніше одного місяця з дня надходження конституційного подання чи конституційного звернення до КС.

Крім того, закон встановлює, що конституційне подання Верховної Ради має містити докладний опис вчинених процедурних дій із зазначенням дати, місця та підстав для їх вчинення, а також документів та інших матеріалів, що підтверджують додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента України з посади в порядку імпічменту.

Закон встановлює, що КС не пізніше п’яти робочих днів із дня надходження такого подання Верховної Ради та документів і матеріалів, необхідних за законом, у позачерговому порядку відкриває провадження у справі про надання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента з посади в порядку імпічменту.

Цей законопроект парламент ухвалив 19 березня, проте президент України Віктор Ющенко наклав на нього вето. Пропозиції глави держави до документа надійшли 8 квітня. 14 квітня Верховна Рада 386 голосами подолала вето президента.

Интерфакс-Украина


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/1581.html

 - .  Rambler's Top100