Держава, де панує корупція, завжди платитиме за газ найбільшу ціну. Це придумали не в російському Газпромі чи Євросоюзі, а у нас, в Україні. Відносно проста технологія корупціонерів - блокування енергореформ. Особливо там, де імпортному газу є хороша альтернатива. Насамперед - це мільйони тонн українського торфу. Все це багатство віднедавна заснуло мертвим сном на просторах Чернігова до польського кордону.
Українські болота – виклик для хліборобів та золото для розумних господарів. У північній частині України, на обох берегах Дніпра, здавна курить самозаймистий торф. На Чернігівщині селяни знають: це й паливо для пічки, і добриво для полів. Державний промисел навколо заболоченої Голінки зник порівняно недавно. А от по селянських хатах ще бережуть спеціальні торф’яні сапки та ножі. І недобрим словом згадують недавніх мародерів – руїнників торф’яних заводів.
Конституція України проголошує: всі надра належать народу. Менеджер надр - держава. Її уповноважений на торф’яниках – об’єднання «Укрторф». На відміну від вугільників та газовиків, працює практично непомітно. А з деяких пір підприємства галузі просто стоять. Навіть у розпалі сезону. Не виняток – Оржицький промисел на Полтавщині. Ситуація бентежить поки що тільки обласну владу.
Дивіться журналістське розслідування у програмі 5 каналу «Народний контроль» >>>
ТОРФ – порода органічного походження у верхніх шарах боліт. Утворюється з розкладених рослинних залишків (трав, мохів та деревини).
Технічні показники: містить 50—60 % вуглецю. Теплота згоряння - 24 МДж/кг. Замінник інших органічних видів палива: вугілля, газ, нафта. Вік торфовищ - 5—10 тис. років.
Україна володіє одним з найбільших запасів торфу в Європі. 60% - поліська зона Волинської, Жимтомирської, Київської та Чернігівської областей. Торф’яний шар в окремих районах сягає 4 м. Промисловий видобуток – з початку ХХ ст..
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/1758.html