Кабінет міністрів України затвердив Порядок інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб.
Текст відповідної постанови від 28 грудня 2011 № 1363 оприлюднено на Урядовому порталі.
Згідно з документом, негайно після фактичного затримання особи службова особа суб'єкта надання інформації, яка здійснила затримання, повідомляє за допомогою телефонного, факсимільного зв'язку, електронної пошти або через спеціальні інформаційно-комунікаційні системи до відповідного центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги при головному управлінні юстиції в Автономній республіці Крим, областях, Києві та Севастополі з урахуванням вимог частини п'ятої статті 5 Закону "Про міліцію" та статті 19 Закону "Про Державну прикордонну службу України" такі відомості: прізвище, ім'я, по батькові затриманого особи (якщо вони відомі); час і підстави затримання особи.
Крім того, надається точну адресу місця для конфіденційного побачення адвоката з затриманим особою; найменування суб'єкта подання інформації, його поштову адресу, номери телефонів та адресу електронної пошти; прізвище, ім'я, по батькові та посада особи, що передала повідомлення.
Номери телефонів та адресу електронної пошти, за якими передається повідомлення про випадки затримання осіб, визначаються центром з надання допомоги та доводяться до відома суб'єктів надання інформації.
Зазначена інформація також розміщується на веб-сайтах Міністерства юстиції, Центру правової реформи і законопроектних робіт при Мін'юсті, головних управлінь юстиції в АРК, областях, Києві та Севастополі та центру з надання допомоги.
Також протягом однієї години з моменту реєстрації повідомлення про затримання особи центр з надання допомоги у встановленому порядку призначає адвоката і видає доручення для підтвердження його повноважень для надання такій особі безкоштовної вторинної правової допомоги, про що інформує суб'єкта надання інформації.
Призначений центром з надання допомоги адвокат повинен прибути протягом однієї години з моменту отримання доручення, а у виняткових випадках - не пізніше ніж протягом шести годин з моменту отримання доручення до затриманої особи для надання безкоштовної вторинної правової допомоги.
У випадку, якщо призначений адвокат на підставах, визначених законом, або з інших незалежних від нього причин не може надати безкоштовну вторинну правову допомогу, він негайно повідомляє про це центру з надання допомоги, який протягом однієї години з моменту надходження повідомлення призначає іншого адвоката.
Якщо призначений центром з надання допомоги адвокат не прибув у встановлений цим порядком термін за вказаною адресою місця для конфіденційного побачення із затриманим особою, суб'єкт надання інформації негайно повідомляє про це у зазначений центр.
Відмова затриманої особи від адвоката, призначеного центром з надання допомоги, повинен бути зроблений таким обличчям в письмовій формі в присутності цього адвоката.
УНІАН
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/2481.html