21 червня в Києві в рамках круглого столу науковці першої та єдиної в Україні кафедри парламентаризму та політичного менеджменту за участю Союзу адвокатів України, Національної правової палати, Київської міської колегії адвокатів, Всеукраїнського жіночого об’єднання «Солідарність», Полтавської міської спілки жінок «Чураївна», Всеукраїнських громадських організацій «Академія педагогічних наук», «Асоціація освітнього оцінювання і тестування», «Національна Асамблея інвалідів України», «Центр – розвиток демократії», «Вчителі за демократію і партнерство», Благодійного фонду «Перше вересня», Всеукраїнського фонду «Крок за кроком; ГО - Фонд «Майбутнє Чернігова», «Канадська агенція міжнародного розвитку CIDA» (представництво в Україні), «Міжнародний інститут гуманітарних технологій»; представників Центру перспективних соціальних досліджень НАН України, депутатів Верховної Ради України, працівників Апарату Верховної Ради України, Центральної виборчої комісії України представили результати соціального дослідження серед студентів України щодо основних політичних орієнтирів молоді. Дослідження показало, що більше 50 % молоді не довіряють політикам та не вірять у чесні результати виборчих перегонів.
Зазначений круглий стіл став продовженням низки тематичних дискусій з проблем реалізації конституційних прав громадян на справедливі, чесні та прозорі вибори в Україні, що проводилися науковцями кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, правниками, громадськими діячами, міжнародними експертами, представниками ЦВК України з міськими головами міст обласного значення, головами обласних і районних рад (листопад 2011- травень 2012 рр.).
“Вперше в Україні ситуація з чесністю проведення виборів стала настільки гостро. Гідні вибори – це забезпечення морального здоров’я нації, поваги до своєї історії, дбайливе ставлення до свого майбутнього. Науковці та адвокати, громадські організації можуть і повинні шляхом роз’яснень та громадського контрою забезпечити культуру виборчого процесу, професійність майбутніх депутатів, виховати в них готовність і здатність до парламентської діяльності”, - зазначила у своєму виступі Валентина Гошовська, завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту.
У ході обговорення учасники круглого столу ініціювали проведення Всеукраїнського Форуму за участю науковців, правників, адвокатів, громадських діячів, вітчизняних і міжнародних експертів, народних депутатів України різних скликань, освітян, ініціативних громадян України з метою створення Всеукраїнського громадського Руху «За чесні та гідні вибори - 2012» з обов’язковим висвітленням на спеціально створених веб-сайтах для системного незалежного оцінювання виборчого процесу в Україні.
“Нинішні вибори до Верховної Ради України – це іспит на державотворення, громадянську та державницьку зрілість, українськість, гуманність, а найголовніше – право мати свою суверенну державу”, - зазначив депутат 3 скликання ВРУ, член Вищої Ради Національної правової палати Олександр Пухкал.
Крім того, Союзом адвокатів України була озвучена пропозиція щодо розробки тестів для майбутніх парламентарів (як від партій, так і від мажоритарних округів) на відповідність знань з основ європейських стандартів, історії України, історії вітчизняного та зарубіжного парламентаризму, Регламенту, Бюджетної резолюції, написання законопроектів тощо.
“По суті, фактично продемонстровано сучасний і гідний шлях – рух за справжній народний вибір, ніким не замовлений, ніким не оплачений, рівновіддалений як від влади, так і опозиції, політично незаангажований, який сам не буде брати участь у парламентських перегонах. Це - непозірний, немеркантильний прояв спроможності громадянського суспільства”, - зазначила керівник Київського обласного відділення Всеукраїнського жіночого об’єднання “Солідарність” Тамара Пустова.
* * *
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/2610.html