Міністерство затвердило відповідний Порядок, яким регламентуються правила призначення та звільнення, функції та повноваження податкових керуючих, а також порядок складання ними акту опису майна, переданого у податкову заставу, та акта перешкоди платником податків виконанню повноважень податковим керуючим.
Міндоходов наказом від 10.10.2013 р. № 578 затвердило Порядок призначення та звільнення, а також функції та повноваження податкових керуючих.
У документі зазначено , що податковий керуючий - посадова ( службова) особа органу доходів і зборів за місцем обліку платника податків, на якого покладається виконання функцій, спрямованих на погашення податкового боргу платника податків.
Так, податковий керуючий призначається наказом керівника (виконуючого обов'язки керівника) органу доходів і зборів за місцем обліку платника податків.
До основних функцій і повноважень податкових керуючих щодо податкової застави, серед іншого, віднесено:
1. Оформлення на кожного платника податків, який має податковий борг, справи, в якому в хронологічному порядку зберігаються всі документи, що стосуються здійснених заходів з погашення податкового боргу платника податків.
2. Напрямок (вручення) платнику податків податкової вимоги.
3. Здійснення опису майна, на яке поширюється право податкової застави, та складання акта опису такого майна.
4. Реєстрація податкової застави у відповідному державному реєстрі та її виключення з такого реєстру.
5. Отримання від платника податків документі, необхідних для опису майна у податкову заставу.
6. Складання акта відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.
7. Підготовка документів для звернення органу доходів і зборів до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.
8. Здійснення перевірки стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі.
9. Підготовка відповіді платнику податків на його звернення щодо надання (ненадання) згоди на відчуження майна та/або заміну майна, що перебуває у податковій заставі.
10. Підготовка матеріалів для застосування штрафу у разі відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди органу доходів і зборів.
11. Здійснення заходів щодо списання безнадійного податкового боргу.
12. Забезпечення отримання від платника податків інформації про майно, що перебуває у податковій заставі, а також технічної, технологічної та іншої супровідної документації на таке майно.
Крім того, Порядок визначає:
- Основні функції та повноваження податкового керуючого щодо адміністративного арешту майна;
- Основні функції та повноваження податкового керуючого щодо продажу майна, що перебуває у податковій заставі, та стягнення коштів.
Також у документі зазначено, що податковий керуючий зобов'язаний дотримуватися комерційної та службової таємниць.
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/2839.html