Проект наказу про зміни до Ліцензійних умов не передбачає встановлення нових обмежень щодо діяльності фізосіб-підприємців - так МОЗ прокоментував побоювання підприємців з приводу даного документа.
Проект наказу МОЗу не передбачає встановлення нових обмежень щодо діяльності ФОП. Його метою є приведення Ліцензійних умов провадження госпдіяльності з медичної практики до чинного законодавства.
Зокрема, пропонується визначити деякі уточнення щодо вже діючих вимог галузевих стандартів в охороні здоров'я. У цілому ж проект наказу спрямований на завчасне запобігання порушень вже діючих вимог законодавства, захист безпеки та прав пацієнтів , а також створення передумов для можливості застосування у повному обсязі галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, зокрема, клінічних протоколів надання медичної допомоги.
Так, Законом про екстренну меддопомогу передбачено, що екстренна медична допомога надається виключно закладами охорони здоров'я . А відповідно до Закону про трансплантацію визначено, що діяльність, пов'язану з трансплантацією, можуть здійснювати акредитовані державні та комунальні заклади охорони здоров'я та державні наукові установи, за переліком, затвердженим Кабміном, а тому ФОП обмежені в праві працювати за спеціальністю «Трансплантологія».
Також діючими Ліцензійними умовами провадження госпдіяльності з медичної практики визначено вимогу про проведення хірургічних втручань виключно у закладах охорони здоров'я. На практиці це є обмеженням для здійснення медичної практики за спеціальностями: Дитяча анестезіологія, Дитяча нейрохірургія, Дитяча хірургія, Нейрохірургія, Онкохірургія, Ортопедія і травматологія, Отоларингологія, Хірургія серця і магістральних судин, Проктологія, Судинна хірургія, Трансплантологія, Трансфузіологія, Торакальная хірургія, Хірургія, Офтальмологія.
Протоколами надання медичної допомоги за спеціальністю «Онкологія», які є галузевим стандартом, обов'язковим для виконання відповідно до чинного законодавства для суб'єктів господарювання всіх форм власності, передбачено проведення в умовах закладів охорони здоров'я фізикального обстеження, рентгенографії, комп'ютерної томографії, ультразвукових досліджень, тонкоголкової біопсії або трепан-біопсії пухлини з цитологічним, морфологічним і імуногістохімічним дослідженням, цитологічне дослідження виділень з виразкових пухлин, радіоізотопні обстеження, консультації хірурга-онколога, хіміотерапевта, радіолога, терапевта, анестезіолога, за показаннями гінеколога. Тобто, враховуючи складність діагностичного та лікувального процесу пацієнтів з онкологічною патологією, а також необхідність мінімізації ризику встановлення неправильного діагнозу, лікарі цієї спеціальності можуть здійснювати свою професійну діяльність виключно у закладах охорони здоров'я, які мають відповідне матеріально-технічне забезпечення і можуть забезпечити комплексні діагностичні маніпуляції або лікування, тобто, виконання в повному обсязі вимог клінічного протоколу.
Станом на 01.11.2013 в ліцензійному реєстрі МОЗ міститься інформація про 19 429 діючих ліцензій на здійснення госпдіяльності з медпрактики, з них 10 939 (56,3 %) - ФОП. Останні можуть сьогодні здійснювати діяльність лише консультаційного характеру. МОЗ пропонує активну співпрацю фізичних осіб-підприємців, які здійснюють медичну практику, з комунальними закладами охорони здоров'я на договірних засадах.
За інформацією прес -служби МОЗ.
ЮРЛІГА
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/2843.html