Топ- 10 правових подій тижня для бізнесу

ЮРЛІГА визначила десятку найбільш важливих для підприємців нормативно- правових актів поточного тижня (9 - 13 грудень 2013) виходячи з вступу документів в силу, враховуючи результати роботи держорганів, а також вивчивши нові надходження в системи ЛІГА: ЗАКОН.

1. Діє Порядок реєстрації страхових агентів в МТСБУ

8 грудня 2013 набуло чинності розпорядження Нацкомфінпослуг № 1270, якою затверджено Порядок реєстрації страхових агентів, які мають право здійснювати посередницьку діяльність з обов'язкового страхування цивільно -правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, в Моторному (транспортному ) страховому бюро України.

Документ передбачає, що страхові агенти, які є фізичними або юридичними особами, мають право здійснювати посередницьку діяльність з обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТЗ за умови їх реєстрації в МТСБУ відповідно до цього Порядку.

Так, реєстрація страхових агентів, які мають право здійснювати посередницьку діяльність з обов'язкового страхування цивільно- правової відповідальності, проводиться шляхом внесення в електронну автоматизовану систему збору, накопичення та обробки даних про страхових агентів інформації , необхідної для реєстрації та ідентифікації страхового агента, а також відомостей щодо його діяльності у сфері обов'язкового страхування цивільно- правової відповідальності. До Реєстру вноситься інформація про осіб, відповідають кваліфікаційним вимогам до страхових агентів, необхідним для здійснення посередницької діяльності з обов'язкового страхування цивільно- правової відповідальності. Після внесення інформації про страховий агента до Реєстру страховик зобов'язаний видати такому страховому агенту посвідчення.

2. Підписано Закон про основи функціонування ринку електричної енергії України

Президент підписав Закон № 663-VII «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» (проект № 0916 від 12.12.2012 , прийнятий ВР 24.10.2013 ), який набере чинності з 1 січня 2014 Законом визначено правові, економічні та організаційні основи діяльності ринку електричної енергії України та регулюються відносини, що виникають у процесі його функціонування.

Так, згідно з документом ринок електричної енергії України включає такі складові: ринок двосторонніх договорів; ринок на добу вперед; балансуючий ринок; ринок допоміжних послуг; роздрібний ринок електричної енергії. При цьому зазначено, що суб'єкти ринку електричної енергії здійснюють свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах.

Крім того, Президент схвалив ратифікацію угоди про реконструкцію українських гідроелектростанцій.

У свою чергу, НКРЕ повідомила про законодавче регулювання диференційованого рівня тарифів для населення і розповіла про приєднання до електромереж новобудов.

3. Міндоходов удосконалить питання відшкодування ПДВ

Міндоходов підготувало проект наказу, яким визначається порядок та критерії, за якими підприємствам буде присвоюватися статус платника з позитивною податковою історією. Відповідний статус Міндоходов надаватиме за результатами автоматизованого аналізу податкової звітності до 1 числа кожного звітного (податкового) місяця починаючи з 2014 р. Таким чином, з 1 січня 2014 платники податків з позитивною історією будуть отримувати відшкодування ПДВ за 11 робочих днів.

Так, з 1 січня 2014 підприємства з позитивною податковою історією отримають можливість проходити прискорену процедуру відшкодування податку на додану вартість. Для них термін камеральної перевірки, який є обов'язковим елементом процедури відшкодування ПДВ , буде скорочений з 20 до 5 днів. Зокрема, право на отримання «позитивного» статусу буде надано платникам ПДВ, декларували протягом останніх 3 років суми бюджетного відшкодування, що забезпечує своєчасне подання звітності і які мали випадків анулювання реєстрації платника ПДВ. Також нагадується , що претенденти на цей статус мають відповідати критеріям, необхідним для автоматичного відшкодування ПДВ.

Крім того, в листі № 15312/6/99-99-19-04-01-15 Міністерство повідомило, що у разі ввезення товарів на митну територію України в податковий кредит звітного періоду включається сплачена сума податку на додану вартість, визначена виходячи з митної вартості з урахуванням мита та акцизного податку. Міндоходов звертає увагу на те, що операції з розповсюдження електронних ЗМІ обкладаються ПДВ.

4. Затверджено нові порядки реєстрації прав на нерухомість і надання інформації з Держреєстру

Кабмін постановою № 868 затвердив порядки держреєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень та надання інформації з Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

Зокрема, Порядок держреєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень визначає, що держреєстрацію прав шляхом внесення записів до Держреєстру речових прав на нерухоме майно здійснюють орган державної реєстрації прав і нотаріус як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно. Так, передбачено, що нотаріус, який учинив нотаріальну дію з нерухомим майном, проводить державну реєстрацію прав, придбаних виключно в результаті здійснення такої дії.

У свою чергу, Порядок надання інформації з Держреєстру речових прав на нерухоме майно визначає процедуру надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, перелік документів, необхідних для її отримання, права та обов'язки суб'єктів, що є учасниками зазначеної процедури. Так, інформація з Держреєстру прав надається держреєстратором незалежно від місця розташування нерухомого майна. Витяг, інформаційна довідка і виписка з Держреєстру прав формуються за допомогою програмного забезпечення зазначеного Реєстру та оформлюються з використанням бланка, зразок і опис якого встановлює Мін'юст.

При цьому користувачі Єдиного та Державного реєстрів можуть отримати електронні ключі від Міндоходов. Крім того, пропонується скасувати перереєстрацію прав на нерухомість при здійсненні угод.

5. НБУ відповів на питання, чи має банк право контролювати напрям використання грошових коштів клієнта

Нацбанк листом № 25-112/22344 підкреслив, що згідно з чинним законодавством банк не має права визначати та контролювати напрями використання грошових коштів клієнта та встановлювати інші, не передбачені договором або законом, обмеження його права розпоряджатися ними на свій розсуд. Фінрегулятор нагадує, що відповідно до п. 10.8 гл. 10 Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням контроль за рухом і цільовим використанням коштів по рахунках користувачів з використанням спеціальних платіжних засобів здійснюється власниками цих рахунків. Нацбанк звертає увагу, що при здійсненні розрахунків банки і їхні клієнти повинні керуватися вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів і контролювати заповнення платником реквізиту «Призначення платежу» платіжного доручення таким чином, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких можна перевірити умови, визначені в договорі про режим використання рахунку.

Крім того, Нацбанк змінив умови надання кредитів овернайт.

6. Надані податкові роз'яснення про облік витрат на рекламні та маркетингові послуги і службових відрядженнях

Міндоходов в листі № 6344/І/99-99-19-03-02-14 нагадало , що якщо в договорі купівлі -продажу товарів між виробником (імпортером) або власником торгової марки і продавцем (дистриб'ютором або роздрібним торговцем) передбачена виплата винагороди у користь покупців (дистриб'юторів) у вигляді надання додаткових знижок на товар (ретро- знижки), то до складу витрат виробника (імпортера) або власника торгової марки, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включаються витрати на виплату такої винагороди на користь дистриб'юторів або роздрібних торговців з урахуванням обмежень, встановлених пп. 139.1.13 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу, а у дистриб'юторів або роздрібних торговців винагороду у вигляді додаткової знижки на товар (ретро -знижки) включається до складу доходу.

Для обліку витрат на рекламні та маркетингові послуги, в тому числі мотиваційні виплати, при обчисленні об'єкта оподаткування необхідно доказ безпосереднього зв'язку таких витрат з господарською діяльністю платника податків та підтвердження первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розд. II НК .

Крім іншого, в листі № 5277/Т/99-99-17-03-03-14 Міндоходов вказало, що згідно з Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів (далі - підприємство), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).

Крім того, Міндоходов обіцяє продовжити в 2014 р. мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу.

7. Мінекономрозвитку визначилося з порядком розгляду скарги на рішення про усунення порушень регуляторної політики у госпдіяльності

Мінекономрозвитку наказом № 1321 затвердило Порядок розгляду скарг щодо рішення уповноваженого органу про необхідність усунення порушень принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Відповідно до Порядку скарга разом з додатками протягом двох робочих днів з дня її отримання (дня реєстрації як вхідної кореспонденції) Мінекономрозвитку передається на розгляд департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Мінекономрозвитку з метою перевірки дотримання вимог ст. 29 Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». При цьому рішення про доцільність задоволення або відмови в задоволенні скарги приймається комісією і надається департаменту не пізніше тринадцятого робочого дня з дня її отримання Мінекономрозвитку. Термін розгляду скарги не може перевищувати 30 робочих днів і обчислюється з дня її отримання Мінекономрозвитку.

8. НКЦПФР врегулювала деякі питання існування цінних паперів

Комісія схвалила проект рішення «Про забезпечення існування іменних цінних паперів в бездокументарній формі». Положення встановлює порядок дій емітента та професійних учасників депозитарної системи України щодо забезпечення існування в бездокументарній формі іменних цінних паперів, випуски яких не були переведені в таку форму в установленому законодавством порядку до набрання чинності Закону «Про депозитарну систему України», а також порядок обслуговування в депозитарну систему рахунків у цінних паперах, відкритих емітентом у процесі дематеріалізації, в тому числі до набрання чинності Закону.

Крім іншого, НКЦПФР прийняла рішення «Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», яким передбачено розповсюдження вимоги розкриття інформації на міжнародні фінансові організації, цінні папери яких розміщено на території України, на емітентів акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі, а також розкриття даних, що містяться в проспекті емісії цінних паперів та звіті про результати розміщення таких цінних паперів емітентами.

Норми Положення дозволять зробити процес розкриття інформації емітентами на ринку цінних паперів ще більш комфортним і простим для всіх його учасників, зокрема , йдеться про зменшення обсягу публікації для регулярної річної інформації та уніфікації її форми.

Крім того, НКЦПФР уточнила порядок діяльності із зберігання активів ІСІ.

9. Держархбудінспекція нагадала про обов'язок забудовника ставити інформаційні стенди

Держархбудінспекція у листі № 40-19-4760 нагадала, що відповідно до ч. 6 ст. 34 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» інформація про документ, що надає право на виконання будівельних робіт, а також відомості про категорії складності об'єкта будівництва , замовника та підрядників розміщуються на стенді, що встановлюється на будівельному майданчику в доступному для огляду місці (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них).

Згідно п. 29 Порядку виконання будівельних робіт інформація про зареєстрованої декларації (реєстраційний номер, дата видачі, найменування інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, яка зареєструвала декларацію і здійснює контроль за будівництвом об'єкта), виданий дозвіл (реєстраційний номер, дата видачі, найменування інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, яка видала дозвіл і здійснює контроль за будівництвом об'єкта), відомості про найменування об'єкта, зображення об'єкта та його основні техніко-економічні показники, про замовника, проектувальника, підрядників, осіб, відповідальних за здійснення авторського і технічного нагляду, виконання робіт, з урахуванням внесених змін розміщуються на стенді завдовжки не менше 1,5 метра і завширшки не менше 1 м, що встановлюється на будівельному майданчику в доступному для огляду місці (за винятком індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських ( присадибних ) будівель і споруд , прибудов до них) .

10 . Розроблено наказ Міндоходов про тимчасові нормативах пропуску через кордон

Міндоходов оприлюднило на своєму сайті проект наказу, яким визначено граничні часові нормативи проведення контролю співробітниками, що працюють в пунктах пропуску через державний кордон України. У проекті чітко прописані і закріплені тимчасові нормативи, відповідно до яких буде здійснюватися контроль в пунктах пропуску не тільки з урахуванням специфіки повідомлення, а й видів контролю. Так, зокрема, митний контроль легкового автомобіля при перетині кордону «зеленим коридором» здійснюватиметься за 3 хв., Товару - до 5 хв. Фітосанітарний і ветеринарний контроль для транспорту або товару триватиме до 30 хв., А екологічний - до 2 хв. для транспорту і до 5 хв. для товару. У документі також визначено часові нормативи, відведені для контролю автобусів, вантажівок і транспорту повітряного, залізничного та морського сполучення.

Відзначимо також, що Мін'юст надав роз'яснення щодо ведення Української класифікації товарів ЗЕД .

ЮРЛІГА


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/2845.html

 - .  Rambler's Top100