Кабмін підтримав законопроект «Про відновлення довіри до судової системи України»
На засіданні Кабінету Міністрів України 1 березня було підтримано законопроект «Про відновлення довіри до судової системи України», поданий Мін'юстом.
Даний законопроект передбачає проведення перевірок та звільнення з посад осіб, які виносили рішення, спрямовані на обмеження конституційних прав і свобод громадян, і зниження рівня корупції у системі судів загальної юрисдикції.
Документ визначає правові та організаційні засади проведення атестації та люстраційної перевірки суддів судів загальної юрисдикції.
Сама перевірка суддів передбачати аналіз:
1) рішень, прийнятих ним одноосібно або у складі колегії суддів по справах, пов'язаних з масовими акціями протесту в Україні після 21 листопада 2013;
2) рішень, прийнятих ним одноосібно або у складі колегії суддів щодо виборчих справ у зв'язку з проведенням виборів до Верховної Ради України VII скликання;
3) рішень, прийнятих ним одноосібно або у складі колегії суддів щодо осіб , які визнані олітичними в'язнями;
4) рішень, прийнятих ним одноосібно або у складі колегії суддів, суттєво обмежують конституційні права і свободи громадян;
5) рішень Європейського суду з прав людини , яким встановлено порушення Україною Конвенції про захист прав людини та основних свобод при прийнятті рішень національними судами;
6) наявності дисциплінарних проваджень щодо нього та характеру застосованих дисциплінарних стягнень;
7) достовірності та повноти відомостей, що містяться в деклараціях про доходи та витрати суддів і членів їх сімей.
Проектом встановлено , що судді, які не пройдуть атестацію та люстраційне перевірку, будуть відсторонені від правосуддя з подальшим звільненням з посади судді у зв'язку з порушенням присяги.
Крім того, з прийняттям закону всі голови судів, які були обрані на посади з моменту вступу в силу в 2010 році Закону «Про судоустрій і статус суддів», негайно будуть звільнені з адміністративних посад .
Також Пропонується значно розширити суддівське самоврядування. З прийняттям закону голів судів вибирати шляхом таємного голосування самих суддів, як це зараз відбувається у Верховному Суді України.
За словами міністра, буде діяти і новий механізм обрання делегатів на з'їзд суддів - від кожного суду буде свій делегат, який не займатиме адміністративних посад.
Відзначимо, П.Петренко ознайомив суддів з положеннями законопроекту в п'ятницю - на засіданні Ради суддів України. Міністр юстиції зазначив, що переатестація займе близько року і буде заснована на загальних правилах допуску до професії судді. Г- н Петренко стверджує, що закон не буде носити каральний характер.
ЮРЛIГА
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/2975.html